Snímek obrazovky 2018-01-23 v 17.37.36

Toužíte po rodinném domě? Zkuste dřevostavbu

Po bydlení ve svém touží v současné době snad každý. Pro někoho ideál představuje vlastní byt, většina lidí však sní o vlastním rodinném domku. Pokud ale nemáte našetřeno, nebo dobře placené zaměstnání, znamená většinou vlastní bydlení také hypotéku, a tím pádem zadlužení obou manželů na dobu nejméně třiceti let. Hypotékou placení nekončí, peníze totiž musíte mít samozřejmě i na výdaje spojené s provozem domu. Co kdyby to však šlo jinak a existovaly by domy, které mají tyto náklady sražené na minimum? Toto přání už naštěstí dávno není pouze snem, ale realitou, pro kterou se každoročně rozhoduje stále větší počet lidí.

Výhody pasivního domu

Řeč je tu samozřejmě o pasivních domech. Ty v současné době již začínají ve stavebnictví převládat a je to především tím, že představují moderní a přitom levné bydlení dneška. Jaké jsou tedy výhody pasivního domu? Tím nejdůležitějším jsou bezesporu velmi nízké náklady na energie, uvádí se, že se sníží až o 90 % oproti klasickým zděným stavbám. A jak je to možné? Disponují totiž systémem takzvané vzduchotechniky s rekuperací,  do domu vám tedy sice neustále proudí čerstvý vzduch, ale snižují se tepelné ztráty způsobované výměnou vzduchu. Díky možnosti stavby v pasivním provedení navíc můžete dosáhnout i na dotaci Zelená úsporám, která vám může výrazně usnadnit financování celé stavby.

kuchyn

Chcete pasivní dům?

Jestliže vás tedy zaujala možnost finančně výhodného a zároveň nízkoenergetického bydlení, určitě navštivte internetové stránky společnosti Zelený Zlonín, která se zabývá výstavbou pasivních rodinných domků nedaleko našeho hlavního města. Potřebujete ještě více důvodů, proč jsou pasivní domy u Prahy pro život ideální? Zde jsou. Domy se nachází jen 15 minut od Prahy, ale přitom žijete v dostatečné vzdálenosti od ruchu velkoměsta. V místě bydliště je navíc veškerá občanská vybavenost, kterou představují školy, školky, obchody a zastávky různých dopravních prostředků.

Napsat komentář