Snímek obrazovky 2017-05-25 v 20.34.06

Plynové kotle Junkers: Připravte se důkladně nejen na následující sezonu

Letošní topná sezona sezóna je již u konce. Někteří z nás se radují a jiní jen nevěřícně zírají na účet za vytápění interiéru vlastní nemovitosti. Pokud se i vy pozastavujete nad sumou, již jste protopili, rozhodně nezůstávejte jen v údivu, ale začněte konat. Připravte se na následující rok mnohem lépe. Jak? Jednoduše! Pořiďte si nový plynový kotel! Myslíte si, že plyn není optimální volbou, protože je drahý? Není to pravda. Požadavky na účinnost nových modelů plynových zařízení jsou velmi přísné. Vždyť účinnost začíná na 80 %. I člověk, jenž nezná problematiku vytápění, si jasně udělá obrázek o tom, kolik lze zakoupením některého z nich uspořit. Jak ale takové plynové kotle vybírat?

Základní aspekty výběru

Kritérií této nesnadné volby je hned několik. My se soustředíme pouze na ta základní. V první řadě byste měli brát v potaz především celkový výkon daného zařízení. Na internetu lze najít spousty nejrůznějších online kalkulaček, které podle všeho dokážou najít řešení. Mnohdy ale nakonec dosáhnete jen toho, že vás budou kontaktovat různí výrobci kotlů. I proto se vyplatí vsadit na profesionální poradenství. Výbornou volbou je Topenivodaplyn.cz. Druhým kritériem musí být již zmiňovaná účinnost. Rozhodně neberte jak kondenzační, tak i konvenční kotle, u nichž padá pod zmiňovaných 80 %. Čím je vyšší, tím logicky protopíte méně peněz a vytápění bude navíc ekologičtější. Nezapomínejte ani na to, že konkrétní přístroj nějak vypadá. Možná byste namítli, že na očích pravděpodobně nebude, nicméně i v technické místnosti se vyplatí mít kompaktní a vzhledově zajímavý kotel. Jednat se může o stacionární i nástěnnou variantu.

Junkers nabízí tradici, spolehlivost a efektivitu vytápění

Plynový kotel nikdo z nás nekupuje pouze na jednu jedinou sezonu, případně na pár let. I proto je zapotřebí volit osvědčenou značku, již představuje Junkers. Tento výrobce konvenčních a kondenzačních kotlů funguje na trhu více než 100 let. Právě před touto dobou vyrobil Hugo Junkers první model plynového kotle. Už tehdy se staly plynové kotle revoluční, jelikož lidé mohli přestat s neustálým nošením uhlí a vymetáním komínů od sazí.

Kompaktní kotel Junkers CERACLASS

Jestliže hledáte model, který dokáže nabídnout vysokou výkonnost i s malými rozměry, vsaďte na Junkers CERACLASS. Jedná se o závěsné provedení o velikosti 700×400×298 cm. Překvapí vás tichým provozem, výkonem 24 kW a hmotností pouhých 32 kg. Veškerá elektronika se u něj navíc nachází hned pod předním krytem, takže se dovnitř montážní technik dostane během momentu. Jak na údržbu, tak i servis kotlů Junkers se specializuje firma TEDOR s.r.o. mající v oboru dlouholeté zkušenosti právě s touto značkou. Vybrat si některý z modelů můžete za výhodnou cenu na topenivodaplyn.cz.

Napsat komentář