snimek-obrazovky-2016-12-28-v-10-59-07

Zbavte se vlhkosti v domě jednou pro vždy

Vlhké mapy, opadávání omítek, plísně, to všechno jsou důsledky přítomnosti vlhkosti ve zdech domu. Ačkoliv vypadá tento výčet pouze jako vyjmenovávání estetických nedostatků, se kterými je potřeba se smířit, není tomu tak. Tyto projevy jsou viditelnými známkami vlhkosti, avšak existují i skryté dopady, které mohou mít s postupem času fatální následky. Pokud tedy bojujete s plísněmi v domě pouze chemickými přípravky, přestaňte a začněte rychle hledat odbornou pomoc, která vám rychle a účinně pomůže. Jelikož může být důvodů vlhkostí více nežli jedna, je prvním bodem zjištění její přesné příčiny.

Nejznámější a nejčastější vlhkostí je takzvaná zemní vlhkost. Setkáme se sní zejména u starších domků, jejichž hydroizolace je silně poškozená či zcela chybějící. Jedná se tedy o vlhkost ze země, která vzlíná do zdí. Bohužel společně s vodou vzlínají do zdiva také soli, které se v zemi nacházejí. Ty zapříčiňují narušení zdí a jejich postupný rozpad. Tuto vlhkost není radno zanedbávat, proto raději ihned zavolejte zkušené odborníky. V této situaci je třeba ihned začít s vysoušením vlhkého zdiva za pomoci izolace.

Jaké jsou možnosti izolace?

Jednou z možností je sanace vlhkého zdiva prostřednictvím řetězové pily. Řetězovou pilou se podřeže vlhké zdivo a následně se vloží hydroizolační fólie. Jedná se o velmi efektivní metodu, která vás zbaví nechtěné vlhkosti.

Další metodou izolace je podřezání za pomoci diamantového lana s následným vložením hydroizolační fólie. Výhodou je možnost využití této metody pro jakýkoliv druh zdiva. Zároveň je velmi rychlá a efektivní.

Využít můžete také izolace pomocí chemické injektáže, což je metoda, která zabraňuje prostupu vlhkosti, a to díky vrtaným otvorům do vlhkého zdiva, do nichž je následně aplikován speciální krém.

Ať je příčina nadměrné vlhkosti jakákoliv, vždy se ji snažte řešit co nejrychleji.

Publikováno v Domy

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář