roof-plate-264744_1920

Stavba střechy – jakou použít vhodnou střešní krytinu

Pro každý druh stavby existuje vhodná střešní krytina. Toto rčení bychom mohlo obrátit i naopak a říct, že pro některé stvyb a objekty existuje také nevhodná střešní krytina. Ty střešní krytiny, které jsou pro dané objekty vhodné musí splňovat následující kritéria:

  • musí danému objektu vyhovovat co nejlépe konstrukčně
  • měly by zachovávat nebo rozvíjet stávající estetickou úroveň
  • z hlediska funkčnoti by měly vhodné střešní krytiny splňovat bezpečností kritéria

Střešní krytiny jsou většinou snadno rezdělitelné na střešní krytiny ze střešních tašek a střešní krytiny z ostatních materiálů. Mezi ty střešní krytiny, které může ozbačit za “ostatní” lze zařadit plechové střešní krytiny, střešní krytiny z umělých materiálů a střešní krytiny z přírodních materiálů. V minulosti se hojně vyskytovaly střešní krytiny z Eternitu nebo Bonského šindele, tyto materiály se dnes prakticky nevyrábí.

Plechové střešní krytiny a jejich výhody

Plechové střechy a plechové střešní krytiny vůbec patří k nejrozšířenějším typen střech a střešních krytin. Jejich obrovskou výhodou je nízká cena, dlouhá životnost a snadná montáž. Plechové střešní krytiny se dodávají jako jednotlivé díly plechové střechy v celých pásech (v podstatně větších dílech než jsou klasické tašky). Značná úspora je především v rychlosti pokládky, postavení plechové střechy je podstatně jednodušší než pokládka celé střechy z pálených tašek.

Nejlevnější plechové střechy a střešní krytiny je nutno jednou za čas ošetřit ochranným nátěrem. Při vhodně zvoleném ochranném nátěru vydrží kvalitní plechová střecha desítky let bez nutnosti větších oprav. Plechové střechy a plechové střešní krytiny jsou vhodné prakticky pro jakýkoli druh stavby.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář