lawn-mower-1593924_1280

Sekačky na trávu, jak vybrat?

Každý, kdo vlastní i malý kousek trávníku, má svou sekačku na trávu. Sekání trávy (a jiného nepříjemného porostu) není už dnes taková námaha. Moderní zahradní sekačky pracují rychle, efektivně a odpadá i ta nejhorší práce s tímto spojená – hrabání suché, nebo, ještě hůř, mokré trávy. S dnešní sekačkou jste rychle hotovi s úpravou trávníku na zahradě a odpad jednoduše vysypete kompost, aniž by nějaké nevzhledné chuchvalce zůstaly za Vámi.

Se sekačkou na trávu může být i zábava. Vaše děti jistě ocení, když jim dáte do ruky pořádný stroj, se kterým mohou drandit po zahradě a něco bořit!! (tedy stébla trávy) Díky bezpečnostním krytům je manipulace se sekačkou snadná a bezpečná a navíc zabavíte hyperaktivní ratolesti. Pak je paradoxně velká zahrada to nejlepší, co si v krásný den můžete přát. A výsledek se neliší od pečlivé práce anglických zahrádkářů – dokonale zastřižená travička bez posekaného nepořádku.

Není nic tak uklidňujícího, jak si ráno dát snídani v trávě, která čerstvě voní. Pokud se zrovna udělalo hezky, ale tráva není posečená, není to problém. Díky vlastní zahradní sekačce můžete mít „čistý stůl“ během pár minut, ještě než se uvaří káva. Údržba i manipulace je opravdu jednoduchá, aby Vám zabrala co nejméně času na práci a co nejvíce času na zábavu. Tedy pokud Vás opravdu nebaví stříhat trávník nůžkami.

Můžete mít jakoukoliv zahradní sekačku na trávu, na kterou jste byli zvyklí. Kromě elektrické sekačky jsou i rotační či motorové. V poslední době jsou velmi oblíbené i robotické sekačky. Záleží na tom, jaká je pro Vaši práci praktičtější. Také si můžete vybírat mezi kvalitnějšími  dražšími sekačkami, i mezi levnějšími modely, ale na všechny dostanete záruku kvalitního servisu i po záruce.

Napsat komentář