paletový nábytek

Paletový nábytek má své kouzlo

Paletový nábytek má své kouzlo a začíná se dostávat čím dál víc do popředí. Původní nábytkové stěny a velké sedací soupravy v poslední době často nahrazuje odlehčený nábytek. Jedním z využívaných materiálů jsou také palety, ze kterých se vytváří nábytek v moderním stylu. Z palet se vyrábí kousky nábytku do exteriéru i interiéru.

Nábytek z palet do interiéru
Nábytek z palet do interiéru

Nábytek z palet je často používaný na zahradách, terasách, ale třeba i v kavárně na zahrádce. Můžete jej vidět i v rodinných domech i bytech. Od původních jednoduchých kousků se nábytek z palet zdokonaluje a umí být velmi komfortní.

Palety lze zavěsit na stěnu jako regály, či poličky, udělat z nich podklad pod obrazy i zrcadla a pomocí lana z nich můžeme udělat třeba i zahradní houpačky. Dají použít jako květináče a pěstovat v nich kytky. Dá se s nimi i dobře oddělit prostor a udělat třeba plot.

Zahradní paletový nábytek
Zahradní paletový nábytek

Dostupnost paletového nábytku

Paletový nábytek se dá pořídit za příznivou cenu. Je vhodný pro ty, co mají rádi změnu a počítají s tím, že svůj interiér či exteriér po čase vymění. Tento typ nábytku sice nemá takovou životnost jako zařízení vyrobené z kvalitního dřeva na míru, ale perfektně plní svůj účel a je především velmi originální. Palety můžete různě skládat, měnit a přestavovat podle svých představ. Zařízení pomocí paletového nábytku není již dávno nouzové řešení, ale jde o styl a originalitu.

Paletový nábytek
Paletový nábytek

Povrch palet samozřejmě potřebuje jistou úpravu. Pokud si jej budete vyrábět sami, nejprve musíte povrch obrousit a vyhladit. Během broušení je třeba upravit i hrany. Pro ochranu proti třískám se používá krycí nátěr nebo také lak. Než začnete s úpravou, je nutné si uvědomit, že po nanesení nátěru či laku již nebude možné dodatečně vzhled změnit. Je třeba pak znovu palety lehce obrousit. K povrchové úpravě můžete použít i přírodními vosky či olejem. Velmi zajímavé je také, pokud jsou v barevném provedení. Jestliže paletový nábytek správně ošetříte, bude dobře chráněn i před vlhkostí.

Zahradní nábytek z palet
Zahradní nábytek z palet

Sestavování paletového nábytku

Z palet lze vytvořit jednoduché stoly, taburety nebo sedačky a křesla. Paletový nábytek lze jednoduše spojovat pomocí hřebíků a háčků. Zpevnění je potřeba, aby se spoje nehýbaly a zůstaly na místě. Pracovat s jednoduchou konstrukcí je snadné a rychlé. Do tvorby paletového nábytku můžete vložit svou fantazii i kus sebe. Je třeba ale i počítat s tím, že všechny palety nejsou úplně stejné a sestavený nábytek se může trochu lišit. Dvě křesla tak nebudou zcela identická.

Zahradní paletový nábytek
Zahradní paletový nábytek

Pokud použijete například europalety, počítejte s rozměry 120 x 80 x 14 cm. Je třeba také hned při nákupu zjistit, zda náhodou není paleta chemicky ošetřená. Při srovnání s jinými paletami jsou tyto palety uzavřené ze dvou stran. Liší se podle stavu opotřebení na typ A, B nebo C. Pátrejte tedy po typu A s nejmenším poškozením, který je čistý, bez plísní a nepoškozený. Váha europalety je přibližně 23 kg s nosností asi 1 000 kg. Cena europalety je kolem 450 Korun. Můžete ale koupit i použité europalety.

paletovy-nabytek2

paletovy-nabytek1

paletovy-nabytek

TIP: Přečtěte si podrobnější článek o nábytku z palet zde a inspirujte se.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář