living-room-1157051_1280

Co vše je potřeba při malování?

Než se pustíte do samotného malování, je třeba zjistit, co budete potřebovat a následně si tyto malířské potřeby obstarat. Měli byste vědět, že pokud si seženete opravdu kvalitní nástroje, tak vaše práce bude jednak kvalitnější, a také se tak moc nenadřete. Zkusme si tedy v následujících řádcích povědět něco o těchto nástrojích. Začneme válečky. U tohoto malířského náčiní jsou nejdůležitější materiály, z nichž je potah válečku vyroben. Od kvality tohoto materiálu se poté odvíjí zejména životnost válečku a poté také estetický vzhled výsledné malby.

Jak tedy vybrat ten nejlepší váleček? Než se po některém začneme dívat, tak musíme mít jasno v některých důležitých záležitostech, které se samotného malování týkají. Tou první je povrch materiálu, na který budeme nanášet barvu. Důležitá je šířka jádra válečku. Na zdi a sádrokartony se obvykle maluje s válečkem šířce jádra 44 milimetrů. Existují dokonce i válečky s jádrem o průměru 54 milimetrů. Nejkvalitnějšími válečky na trhu jsou ty, které mají potah z polyamidu. Právě tyto se staly oblíbeným náčiním profesionálů. Nejslabší co do kvality jsou válečky s pěnou. Jinými slovy lze říci, že čím menší je velikost bublinek na válečku, tím kvalitněji vypadá výsledný efekt. Nejčastější délky válečku bývají v rozmezí od 5 do 61 centimetrů.

Pokud budete malovat na členitější plochu, tak si jistě opatřete váleček s delšími vlákny. Co se týká cenového rozpětí válečků, tak ty nejkvalitnější se dají sehnat okolo 100 korun. Nejlevnější se pohybují u 30 korun. Velmi zajímavou volbou jsou také válečky s dlouhou rukojetí. Tento moderní hit se nikterak nenamáčí, ale je plněn barvou zevnitř. Práce s těmito nástroji je velmi pohodlná a také čistá, nicméně cena válečku s rukojetí se vyšplhá až někam k tisícikoruně. Pokud se rozhodnete malovat štětcem, tak se také nejedná o špatnou volbu, ale malba štětcem se doporučuje zejména na méně dostupná místa. Štětce mohou mít na svém těle buďto vlákna přírodní a nebo umělá. Přírodní vlákna ve vodě nabobtnají, a tak se lépe hodí k malování se syntetickými barvami. Jinak se ale v příbalovém letáku dočteme, pro které barvy se štětec hodí. Co do ceny, tak lze pořídit od 10 korun výše. Důležitá je velikost a materiál, z něhož je štětec vyroben. Pokud malujete, měli byste také mít maskovací pásky. Těmi zakryjete místa, jež nechcete mít pokryta barvou. Šířku pásky zvolte podle nástroje, jímž natíráte. Poslední věcí, kterou ale budete potřebovat hned na začátku malování, jsou zakrývací fólie. Pokud nechcete uklízet zašpiněný nábytek či jiné vybavení domácnosti, jistě jejich koupi neopomeňte.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář