kitchen-1940174_1280

Rekonstrukce bytu pro komfortní bydlení

Máte starší byt, nebo už vám současné dispozice zkrátka přestaly vyhovovat? Pokud chcete bydlet komfortně a na úrovni, nevyhnete se rekonstrukci. Ta může být menší i radikální. Každopádně vyžaduje dobré plánování a načerpání bohaté inspirace pro zdárný výsledek. Ten ale bude určitě stát za to.

Rekonstrukce svépomocí versus firma

Málokdo zvládne rekonstrukci kompletně sám, většinou si najímáme firmu nebo jednotlivé řemeslníky. Spolehlivá firma, která zařídí všechny práce, je nejlepší varianta. Ušetří čas a nakonec i peníze. Není nic horšího, než muset stále dohlížet na jednotlivé řemeslníky a kontrolovat, zda dělají svou práci správně. Je proto dobré sledovat reference a poptat se třeba i známých, kteří už mají renovaci bydlení za sebou, na doporučení. Firma rovněž zajistí bourací práce a odvoz veškerého odpadu.

Nevzdávejte se vysněných představ

Od návrhu po realizaci vede různě dlouhá cesta. Budete si muset zajistit po tuto dobu náhradní bydlení, protože radikální úpravy neumožní, abyste v bytě normálně fungovali. Každý člověk má o bydlení odlišné představy, proto je třeba k zákazníkům přistupovat individuálně a snažit se splnit jejich přání. Máte-li ale nějaké nápady, které se vám s logickými argumenty budou odborníci snažit rozmluvit, nechte si poradit a trochu svou představu poupravte. Vsaďte na zkušenosti. Na druhou stranu, své vysněné představy o bydlení se jen tak nevzdávejte a najděte někoho, kdo vám ji umožní uskutečnit.

Nejčastější zásahy při rekonstrukcích

K nejčastějším zásahům patří rekonstrukce bytových jader a kuchyní. V panelových domech je to téměř nutnost. Stará umakartová jádra jsou nevyhovující a je čas na jejich náhradu. Další úpravy zahrnují změnu dispozic tak, aby vyhovovaly stávajícím obyvatelům a jejich životní situaci. Jiné nároky má bezdětný pár, jiné rodina s dětmi, úplně odlišné pak lidé starší s pohybovými potížemi. Ti budou rádi za bezbariérové bydlení s dobře řešenou koupelnou, aby vše dobře zvládli sami nebo pouze s malou pomocí. K častým zásahům patří přepažení pokojů či naopak sloučení více místností do jedné.

Zrealizovat jde skoro všechno, někdy ale stačí i jen malý zásah, aby se bydlelo lépe. Rekonstrukce bytů splní požadavky na modernější bydlení, je třeba jít s dobou. I když nejde o levnou záležitost, nechat bydlení v původním stavu se nedoporučuje. Po rekonstrukci svůj byt možná ani nepoznáte a začne nová éra vašeho života.

Napsat komentář