greatful-death-1656822_1280

Proč, kdy a jak malovat?

Zkusme si říct několik důvodů, proč bychom měli vymalovat, kdy a jak bychom tak měli činit. Prvním důvodem, proč se pustit do malování, je skutečnost, že samotné barvy mají velký vliv na psychickou kondici člověka. Pokud se nacházíme v bytě, jehož zdi jsou oprýskané, tak nám to pravděpodobně asi moc nepřidá. Jestliže však kolem sebe vidíme, krásné barvy, tak se opravdu v dané místnosti cítíme jako doma. Psychika člověka je velmi složitá, ale vliv barev na ni byl mnohými psychology a odborníky v tomto oboru dokázán. Dalším důležitým faktorem je hygiena. Jestliže se rozhodnete vymalovat, tak tomu tak bývá velmi často z toho důvodu, že barvy na zdech jsou zašlé a zaprášené. Pokud vymalujeme, prach zmizí a dočkáme se toho, že budeme dýchat opět čerstvý vzduch. Co se týká jiných nečistot, tak malováním zmizí také pavučiny a jiný povlak, který na zdech vznikl. Další skutečností je ten fakt, že malování může opticky změnit prostor, v němž žijete. Místnost se po vymalování může stát rozlehlejší a nebo naopak vyvolat dojem zmenšení prostor. Stejně tak lze vyvolat i iluzi nižšího či vyššího stropu v místnosti.

Posledním velmi důležitým faktorem je vytváření vlastního image. Lze tak učinit jednak samotným vymalováním a nebo také různými motivy, které budou přímo namalované na zdi. Na otázku kdy malovat existuje několik odpovědí. Tou první je jednoduché slovo- kdykoliv. Vymalovat skutečně můžete, když právě máte chuť, potažmo prostředky. Pokud cítíte, že změna vizáže vašich obytných prostor by měla právě teď přijít, tak to zařiďte. Lidé velmi často také malují, protože se jim malby zdají zašlé. Chtějí vymalováním také zvýšit čistotu prostředí. V bytových prostorách, konkrétně v místnostech typu kuchyně, obývacího pokoje a dalších frekventovaných místech, je doporučováno malovat každé dva až tři roky. V méně obývaných místnostech by se mělo malovat v rozmezí od čtyř do šesti let. Nebytové prostory je dobré nechat vymalovat po třech až pěti letech.

Poslední otázkou, která je nasnadě, je skutečnost, jak vymalovat? Můžete zvolit dvě možnosti. Tou první je obléct si montérky, potáhnout podlahy papíry proti ušpinění, zabalit nábytek do fólie a vymalovat si sami svépomocí. Vyjde vás to jistě levněji než prostřednictvím specializované firmy, leč výsledek není zaručen. Druhou možností je svěřit svůj byt či dům do rukou profesionálů. Výsledek bude jistě velmi pěkný, ale připravte se na ten fakt, že vás to bude stát nemalý finanční obnos.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář