house-g6e45d8a31_1280

Poznejte jednovrstvé nerezové komínové vložky

Jednovrstvé nerezové komínové systémy jsou moderní komínové stavebnicové systémy odvádějící spaliny od tepelných spotřebičů. Díky hrdlu v horní části komínové vložky jsou jednotlivé komínové elementy při montáži do sebe zasouvány.

Vložkování různě vysokých komínů

Stavebnicový systém dovoluje vložkování komínů libovolných výšek s tím, že obsahuje mnoho tvarových dílů, s nimiž lze bez mechanických úprav smontovat libovolné komínové těleso. Starší komíny se dá vložkovat nerezovými komínovými vložkami, izostatickými keramickými vložkami i plastovými komínovými vložkami. Materiál je potřeba volit dle paliva a typů spotřebičů.

Vložkovat komíny nerezovými komínovými vložkami patří k nejběžnějším způsobům. Tento stavebnicový systém dovoluje odvádět spaliny od všech tepelných spotřebičů. Komínové elementy jsou díky hrdlu v horní části komínové vložky při montáži do sebe zasouvány, a v případě požadavku na přetlakový provoz je do spoje vloženo silikonové těsnění.

Využití nerezových komínových vložek

Uvedené nerezové komínové vložky lze použít jako prvky pro realizaci kouřovodu, k rekonstrukci komínových těles novostaveb, rodinných domů, chalup i chat, vložkování odtahů od všech typů spotřebičů, i jako prvky pro vzduchotechnické rozvody.

Jednovrstvý nerezový komínový systém je vhodným řešením pro každý komín, který je používán, a chcete jej rekonstruovat.

Nerezové komíny do interiéru i na fasádu

Pokud se rozhodnete pro komín nový, můžete se zaměřit na nerezové komíny, které mají širokou škálu provedení včetně designových komínů s hladkým pláštěm, či lehkého šachtového systému. Jde o moderní variantu odkouření použitelnou pro všechny spotřebiče. Na rozdíl od zděných komínů nevyžaduje nosný základ. Je možné jej kotvit ke zdi, k fasádě i k jiné konstrukci. Jsou poměrně nenáročné na montáž.

Publikováno v Domy

Napsat komentář