house-roofs-5782382_1280

Potřebujete vyměnit stará střešní okna za nová?

Střešní okna umisťujeme do podkroví již naprosto běžně. Dávno pryč jsou časy, kdy byla střešní okna vymožeností, kterou jsme obdivovali a přáli si mít podkroví prosvětlené právě díky nim také. Už je to spousta let, co jsme je začali montovat do našich domů, a u mnohých proto nastal čas jejich renovace nebo výměny. Rozhodnutí je na vás, ale je dobré nechat si odbornou firmou poradit, zda je vhodné právě vaše okna renomovat, nebo je rovnou vyměnit.

Aby byla vyměněná okna funkčně naprosto v pořádku

Střešní okna nejsou jen samotná okna, o které je potřeba pečovat, a které je potřeba mít v pořádku. Stejně důležité je i ostění, respektive jeho tvar. Ten je u starých střešních oken zhotoveno většinou špatně. Proč? Meziprostor okenního rámu a ostění bývá nedostatečný k tomu, aby mohl být dostatečně izolován. Nesprávný tvar ostění může způsobit špatné proudění vzduchu a vzniku kondenzátu v chladných měsících roku.

Je sice možné, aby byla výměna střešních oken provedena formou 1:1, tedy střešní okno za střešní okno bez zasahování do ostění. Otázkou ale je, zda chcete, aby bylo okno naprosto funkčně v pořádku a necháte opravit i ostění a všechny navazující vrstvy střechy, nebo vám postačí jen rychlá výměna střešních oken.

Renovací k chytřejšímu domovu

Stále více domácností se zajímá o chytré aplikace a pomocníky, s nimiž je život v bytech i domech snadnější a příjemnější. I okna můžete napojit na funkci inteligentní domácnosti. Pokud byste chtěli ovládat střešní okna na dálku, je potřeba zvolit jejich elektrické provedení. Okna ale mohou být také manuální, jako ostatní klasická fasádní okna, a elektricky ovládány mohou být stínicí doplňky. Renovace střešních oken může změnit manuální okna v elektrická, stačí se jen dopředu domluvit.

Více informací najdete na rotostresniokna.cz.

Napsat komentář