thermostat-250556_1280

Pořiďte si kvalitní měřič tepla

Sháníte do svého domu měřič tepla? Existují různé přístroje. Pojďme si přiblížit jejich druhy, ale i to, kde tato zařízení můžete sehnat. Mějte i vy co nepřesnější přehled spotřeby tepla v době a účtujte za něj podle skutečné spotřeby uživatelů.

Typy přístrojů

Nejdříve je dobré vytvořit si alespoň základní představu o jednotlivých typech. Tím nejjednodušším a nejdéle používaným je odpařovací indikátor. Údaje o spotřebě získává díky odpařování kapaliny z měřící ampule. Tento měřič tepla je nejméně přesný a má vysoké provozní náklady.
Přesnější je jednočidlový elektronický indikátor. Snímá však pouze povrchovou teplou topného tělesa. Kvůli tomu dochází k nepřesnému měření tepla v přechodném období jaro, podzim. Oceníte však nízké provozní náklady, dlouhou životnost baterie (i více než 10 let), možnost zobrazení měsíčních stavů (u některých druhů), plnou kontrolu nad naměřenými hodnotami, malou pravděpodobnost letních náměrů a automatický odečet naměřených hodnot v libovolný den v roce.
Nejnovějším, nejpřesnějším a samozřejmě proto i nejdražším řešením je dvoučidlový elektronický indikátor měřící kromě povrchové teploty tělesa rovněž teplotu okolí v místnosti. Kromě výhod jednočidlového zařízení přináší také další pozitiva, např. ochranu proti mechanickému zásahu, přesnost i v přechodných obdobích atd.

Kde sehnat kvalitní měřič?

Potřebujete výše zmíněný přístroj do svého domu? Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ, vyberte si ho na internetové stránce mereni-tepla.cz. Jde o měřiče od společnosti Inmes, který je obchodně technický zastoupením renomovaných výrobců. Má na našem trhu dlouholetou tradici.
Uvedená společnost vám nabízí záruku na přístroje, jejich montáž, pravidelné kontroly, či odborné poradenství v oblasti topení, ale i zpracování energetických auditů a znalecký posudků.
Rozúčtujte náklady podle skutečných spotřeb a umožněte uživatelům mít kontrolu nad jejich spotřebovanou energií.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář