house-2368389_1920

Jaké výhody přináší krátkodobý pronájem?

Majitel nemovitosti má stále tendence zhodnotit její potenciál. Nejčastější formou je právě nájem, kdy je takto možné získat poměrně zajímavý a stabilní pasivní příjem. Podívejte se na několik výhod krátkodobého pronájmu a zvažte, jak zhodnotíte zrovna svou nemovitost.

Větší výnosy

Udává se, že dobře zvládnutý krátkodobý nájem může přinést až o 7 % větší zisk v porovnání s běžným dlouhodobým nájmem. Hodně záleží na tom, o jakou lokalitu se jedná. Poptávka po nájmu na kratší dobu je většinou od cizinců a obchodníků, kteří cestují do zahraničí kvůli pracovním záležitostem. Výjimkou však nejsou ani turisté, kteří si chtějí daný kraj užít po delší dobu. V porovnání s běžnou českou rodinou jsou tak schopni zaplatit za měsíc více, což je výhodné pro majitele nemovitosti. Možná si říkáte, že to však má spoustu nevýhod ohledně shánění nových hostů, úklidu a podobně.

Péči o běžnou údržbu přenechte správci

Je pravda, že nároky na údržbu, úklid a podobně jsou v případě krátkodobého pronájmu vyšší. Pokud však zvolíte chytrou cestu zhodnocení nemovitosti ve spolupráci se správou, nemusíte se o podobně věci starat. Správa nemovitostí k pronájmu se postará o běžný úklid, čisté povlečení, shánění nových hostů a drobné opravy. Majitel bytu pouze inkasuje měsíční nájem a může být v klidu, že je o všechny praktické věci řádně postaráno.

Záleží na lokalitě

Velkou výhodu mají majitelé bytů v centrech měst. Nejvíce lukrativní je samozřejmě pronájem uprostřed Prahy, Brna a podobně. Ceněné jsou i turisticky zajímavé lokality. Pokud se chcete dozvědět, jaká může být cena za měsíční pronájem vaší nemovitosti, kontaktujte správu pronájmu a zjistěte si více informací. Nabídku následně porovnejte s tím, co se běžně platí za podobnou nemovitost na dlouhodobý nájem.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář