study-789631_1920

Pohodlné sezení je základ

Pohodlné sezení je alfou a omegou každého sedavého zaměstnání. Pokud vás z přílišného vysedávání v kanceláři všechno bolí, něco je špatně. Nemůžete-li snížit svůj pracovní úvazek, nezbývá nic jiného, než popřemýšlet o tom, jestli vaše kancelářská židle splňuje všechna potřebná kritéria. Vaše tělo a namáhaná záda jistě ocení změnu, která nastane ve chvíli, kdy pořídíte pohodlnou židli. Ta se rychle stane nedocenitelným pomocníkem v namáhavém zaměstnání.

Jak vybrat kancelářskou židli

Ačkoliv se může zdát, že výběr kancelářské židle není nijak náročný, opak je pravdou. Současný trh toho nabízí mnoho, ale ne všechny modely splní vaše očekávání. Prvním parametrem, který je třeba před koupí zvážit, je doba sezení. Sedíte-li v jedné poloze 12 a více hodin, určitě na židli nešetřete. Vybírejte modely disponující synchronní mechanikou, možností polohování opěradla a houpacím systémem, který dokáže bolavým zádům perfektně ulevit. Druhým krokem výběru židle je samozřejmě potahový materiál. V současné době můžete vybírat ze třech typů: síťoviny, kůže nebo čalounění. Síťovina poskytuje dobrou prodyšnost, čalounění má dobré tepelně-izolační vlastnosti, které se hodí hlavně v chladnějším období. Znakem kůže je elegantní vzhled vykoupený náročnější údržbou a náchylností materiálu. Podívejte se na výběr kancelářských židlí na www.atan.cz/kancelarske-zidle.

Co nesmí kancelářské židli chybět

Aby vám židle sloužila přesně tak, jak si přejete, určitě by měla disponovat praktickými doplňky pro každodenní využití. Při koupi si pohlídejte dostatečnou stabilitu výrobku. Není totiž nic horšího, než když se při práci kolíbáte, a nemůžete se soustředit na práci. Opěrka pro hlavu i ruce by měla být v každém případě polohovatelná. Samozřejmostí je nastavitelná výška, tou ovšem dnes disponují již všechny modely. Narazíte-li náhodou na takový, který touto funkcí nedisponuje, obloukem se mu vyhněte. Sortiment židlí naleznete zde: www.atan.cz/zidle.

Publikováno v Domy

Napsat komentář