CDV

Čističky odpadních vod

V posledních letech se stále častěji klade důraz na ekologický styl, který je v souladu s přírodou. Mezi přední činnosti pomáhající očistě okolí patří i čištění odpadních vod znečištěných chemickými látkami produkovanými člověkem. Odpadní vody jsou součástí našeho každodenního života. Aby se zatížená voda mohla opět využít, je nanejvýš efektivní nechat ji projít procesem čištění. Čistíren existuje v současné době velké množství. Nejčastěji je potkáte vedle průmyslových areálů a velkých měst. Pro lidi snažící se přírodu zatěžovat pouze minimálně je ideálním řešením kořenová čistička.

Kořenová čistička odpadních vod

Kořenová čistírna odpadních vod je praktickým domácím prostředkem určeným ke zpětnému využití jakkoliv znečištěné vody. Jak tahle ekologická vychytávka funguje? Velmi jednoduše. Voda protéká mezi kořeny rostlin a kameny, kde ji přítomné bakterie postupně čistí. Jedná se o naprosto přírodní proces, který je absolutně soběstačný. Stavba kořenové čističky má své zákony. Základním principem je umístění vodní hladiny nejméně 10 cm pod povrchem půdy.

Výhody kořenové čističky

Ekologická kořenová čistička má několik výhod, které nepředčí žádný jiný způsob recyklace odpadních vod. Je stoprocentně tichá, protože ke svému fungování nepotřebuje pohánění elektrickou energií. Nespornou výhodou jsou její nulové nároky na obsluhu a údržbu. Nutno podotknout, že kořenová čistírna v zahradě sice zabírá místo, o nevyužitou plochu se však nejedná. Celý prostor je možné osázet rostlinami podle vkusu majitele. Z čistírny se v takovém případě stává i okrasný kus zahrady, jehož vzhledem se můžete pravidelně kochat. Výstavba přírodní čističky může být komplikovanou záležitostí. K její realizaci je proto vhodné pozvat specializovanou firmu. Odborníkem, který poradí, doporučí a postaví, je společnost Grania.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář