svářečka co2 v akci

Nákup svářečky: Podle čeho vybrat tu správnou?

Potřebujete čas od času, anebo pravidelně svařovat? Pak zcela jistě stojí za to vybrat kvalitní svářečku, která bude přímo korespondovat s rozsahem a pravidelností vaší práce. Pokud nevíte, jaké parametry byste při této nelehké volbě měli brát v potaz, jste na správné adrese. Poradíme vám, co byste si všechno měli před realizací nákupu promyslet.

Potřebujete mobilní svářečku?

V první řadě je zapotřebí si promyslet, kde vlastně budete svařovat. Je rozdíl, pokud pracujete pouze na jednom místě ve vlastní dílně, anebo hodláte za prací cestovat. Pro převoz je optimální lehká svářečka s menším množstvím funkcí. Naopak pro stabilní pozici v dílně se vyplatí vsadit na těžký přístroj vybavený maximálním výkonem a spoustou užitečných vlastností.

svářečka co2 v akci
Podle čeho vybrat svářečku

Jaký materiál budete svařovat?

Také tento faktor je nesmírně důležitý. Jestliže máte k dispozici ocel standardních rozměrů, bohatě vám postačí svářečky typu MMA,TIG či MIG-MAG. U oceli mající velkou, případně proměnlivou tloušťku už se vyplatí mít funkce, mezi které patří třeba PULSE, SLope Down anebo Short Arc či Bi-Level a další. Pokud hodláte svařovat větší množství různých materiálů, volte modely s funkcemi Ac/Dc, PoP, SYNERGY a některými již zmíněnými. Pro svařování hliníku se hodí svářečky s prvky Balance, popřípadě Duty Cycle.

Které typy svářeček jsou k dispozici?

Vybírat lze hned z několika druhů svářeček. My si je postupně uvedeme.

MMA pro ruční svařování

Tyto přístroje jsou určeny pro ruční svařování prostřednictvím elektrického oblouku. Jako zdroj fungují trafostanice nebo invertory.

MIG-MAG pro svařování s automatikou

Jestliže chcete svařovat spousty kusů, pak se vyplatí modely MIG-MAG, jež jsou vybaveny automatizovaným podáváním materiálu pro svařování. Přidávaný materiál se postupně taví elektrickým obloukem. Tato svářečka CO₂ je typická tím, že svár před korozí chrání inertní plyn. Optimální jsou tyto přístroje pro sváry u automobilových karoserií, jeklů či plechů.

FLUX pro inovativní svařování

Tento způsob svařování se vyznačuje také přítomností inertního plynu. Není však nezbytné dodávat jej z bomby.

Svářečky TIG

Jsou charakteristické tím, že teplo u svařovacího oblouku vzniká díky výboji, k němuž dochází při styku varovacího materiálu s wolframovou elektrodou, jež se neroztaví.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář