stavbacz-cz_citeni-fasad-ars_cz_nahledovy

Na fasádě se objevila plíseň. Jak se ji účinně zbavit?

Není nic příjemnějšího než pohled na zbrusu novou fasádu. Jenomže když se na ni za krátký čas objeví černé mapy, prvotní nadšení je nenávratně pryč. Plísně si nevybírají a napadají téměř všechny typy fasád. Snižují celkovou životnost stavby a mimo to mají negativní vliv na lidské zdraví. Proč se na vašem domě povlak objevil a jak s ním nadobro skoncovat? Odpovědi se dočtete v následujících řádcích.

Co je to vlastně plíseň? Černý povlak není nic jiného než velké množství mikroskopických hub. Jistě víte, že se houbám daří na vlhkých a stinných místech – plísni pak konkrétně v teplotním rozmezí od -10 °C po +40 °C. V našich podmínkách si libuje na fasádách po celý rok, a to nejčastěji na západních, severních, severozápadních a severovýchodních stranách domů.

stavbacz-cz_citeni-fasad-ars_cz_01

Plísni se daří na vlhkých a stinných místech, kde kondenzuje nadměrná vlhkost. V praxi se vyskytuje na všech typech povrchů – ohroženy jsou tenkovrstvé omítky na zateplovacím systému, plastové palubky i březolit. Jedinou možností, jak se s plísní nadobro vypořádat, jsou protiplísňové nátěry.

Ještě před tím, než na zeď aplikujete nátěr proti plísni, se musíte zbavit mikroorganismů, které již fasádu okupují. Pokud se plíseň dostala hlouběji do struktury fasády, pravděpodobně vám nezbude, než odstranit starý nátěr. Někdy však může pomoct i čištění. Poté následuje aplikace speciálního přípravku určeného pro odstranění plísní.

Ani chemické ošetření materiálu není absolutním řešením. Plíseň totiž ve většině případů udeří znovu. Proto je nezbytné učinit preventivní opatření – aplikovat vhodně zvolený nátěr proti plísni.

Speciální nátěry fasád představují skutečně efektivní řešení a nabízí ochranu povrchu na mnoho let. Jejich další výhoda spočívá v jednoduchém čištění – vaše bydlení tak může vypadat jako nové i po letech.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář