aggregate-1589262_1280

Elektrické ohřívače vody, aneb bojlery

Při výstavbě jakéhokoliv objektu, se kromě elektřiny také zavádí přítok vody. Studená většinou není problém a je i prioritní, však teplá voda není všude tak jednoduše dostupná.

Pokud jste ve městě, určitě vám město nabízí neustálý přívod teplé vody. V tomto případě řešíte pouze zapojení. Však mnoho míst je bez možnosti se napojit na neustálý přívod teplé vody. V tuto chvíli se naskytuje několik možností. Tou nejméně finančně náročnou je zůstat pouze o studené vodě, to však ve většině případů nepřipadá v úvahu. K dispozici jsou především ohřívače vody, tedy bojlery.

Jak vybrat bojler

Někdo si myslí, že výběr bojleru je to nejmenší, však naopak. Vlastnosti vybraného bojleru mohou napovědět, jaky typ si pořídit. Jedním z hlavních faktorů je nejspíše objem daného bojleru, ten se většinou odvíjí podle potřeby teplé vody. Například pokud sháníte zdroj teplé vody na chalupu, kde je možné ubytovat například pět a více lidí, nejspíše nebude stačit ten nejmenší, ale také nebude potřeba ten největší.

Naopak, pokud potřebujete teplou vodu pro jednu osobu, stačí si pořídit malý bojler s malým objemem. Od této vlastnosti se samozřejmě odvíjí i fyzická velikost bojleru. To nám také může trochu pomoct, pokud je objet velký, s mnoha možnostmi například pro ubytování či s velkou kuchyní, je lepší pořídit velký, pokud se jedná o malou chatku, postačí většinou malý bojler.

Další vlastnost bojleru je jeho zapojení. Existuje například bojler určený spíše do menších chatek, který má objem 5L a je bez tlakový, tedy musí být výše, než je sprchový kout, aby voda vůbec mohla systémem trubek protéct až do kohoutku či sprchového koutu. Druhý typ je naopak pod tlakem, z toho se také odvíjí jeho umístění, které na rozdíl od beztlakého může být například ve sklepě. Při výběru bojleru je vhodné se poradit s odborníky, které můžete kontaktovat všude, kde bojler lze pořídit.

Tyto elektrické ohřívače vody lze také nahradit podobným zařízením, vše je stejné, až na systém ohřevu. U elektricky ohřívaných bojlerů nalezneme v nádobě spirálu, která se pomocí elektrického proudu zahřeje a tím ohřeje i vodu, lze také využít nastavení pro využití levnějšího nočního proudu. Však elektrické ohřívače nedisponují rychlým ohřevem při náhlém vyčerpání celého bojleru, proto jsou k dispozici také plynové ohřívače, které se liší tím, že místo spirály se voda ohřívá plamenem.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář