terasa_bangkirai-1

Na dřevěné terase v pohodě přežijete chladné, parné i deštivé dny

Terasy jsou v letním období nejčastěji využívané části domů, bytů i kancelářských prostor. Pokud svítí sluníčko, s oblibou si sedáme na terásku s kávou či studeným nápojem, oddáváme se poklidnému pozorování krajiny a okolí. Kanceláře, které jsou vybaveny terasami, mnohdy zejí prázdnotou, neboť pracovníci s kolegy na terase probírají aktuální pracovní i mimopracovní témata, anebo s notebookem vyřizují důležité úkoly.

Učiňte z terasy prodlouženou ruku vašeho interiéru

Ovšem i během zahálení a víkendového lenošení terasy u rodinných domů i činžovních bytů nezejí prázdnotou. Ba naopak. Setkávání s rodinnými příslušníky u sobotní snídaně, povídání s přáteli při večerním grilování nebo obyčejný hovor s kamarádkou u sklenky vína se odehrává právě na terase. Během parných slunečních dnů stačí vytáhnout markýzu a z venkovní terasy se stane prodloužená ruka obývacího pokoje či jídelny. Zastíněním terasy dosáhnete dalšího účelného prostoru, kde se několik měsíců dají trávit příjemná rána, dny i vlahé večery.

Typ podlahy na terase závisí na mnoha faktorech

Pokud přemýšlíte nad rekonstrukcí stávající terasy anebo při stavbě domu počítáte s její výstavbou, měli byste zohlednit i výběr podlahové krytiny, jaká bude vaší budoucí terase nejlépe odpovídat. Propočítejte případnou váhu nábytku, květináčů i počet osob, které se na ní budou nejčastěji pohybovat. Neopomeňte možnost zastřešení nebo zastínění, protože použitý materiál na podlaze by mohl rychleji podlehnout zkáze, pokud nebude kryt. Dřevěné terasy jsou působivé, ale neopomeňte se poradit s výrobcem prken ohledně povrchové úpravy dřevěné podlahy. Bez vhodného laku či nátěru by vaše nová terasa nemusela přežít ani sezonu.

Jehličnaté i exotické dřevo se používá na terasy i obložení stěn

Terasová prkna, jakož i palubky a trámy pro obkládání stěn, jsou zhotovena z mnoha typů dřevin thermowood – jehličnatých stromů. Zájemci o terasu ze dřeva si můžou vybrat terasová prkna, jež tvoří sibiřský modřín, borovice, teak, západní červený cedr, nebo si vybrat terasové čtverce. Další variantou jsou wpc terasy, vícevrstvé podlahy i masivní dřevěné terasy, k nimž je možné si dokoupit i nátěry na dřevo.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář