SONY DSC

Moderní provázkové záclony budou šperkem vaší domácnosti

Máte pocit, že záclonám odzvonilo? Jste toho názoru, že kdo má žaluzie, záclony nepotřebuje? Pokud neholdujete klasickým krajkovým či žakárovým záclonám, pak vás jistě zaujmou záclony provázkové. Představují dokonalou kombinaci elegance a nadčasového stylu.

Účel záclony

Záclony slouží nejen jako dekorace okna, ale mají i praktický účel. Chrání též vaše soukromí před zvědavými pohledy okolí. Mezi záclonami standardního typu jsou nejvíce rozšířené záclony bílé. Ty jsou univerzálním prvkem, který se hodí do jakékoliv domácnosti.

Proč zvolit záclony provázkové?

Vypadají velice luxusně a nabízejí se v mnoha barevných variacích. Jednou z nich je provázková záclona bílá o šířce 300 cm a délce pohybující se v rozmezí 180 – 300 cm. Díky těmto rozměrům se dá zavěsit na okna i balkonové dveře. Oproti klasickým záclonám se na nich téměř neusazuje prach. Též se snadno udržují a v místnosti působí vzdušně.

Barevná stálost

Výrazné a syté barvy provázkových záclon nezmění svůj vzhled ani po několikerém vyprání. Také jim nevadí přímý sluneční svit. Nesčetné množství barevných kombinací vám umožní co nejsnadněji je zkombinovat s vaším interiérem. Se světlými a tmavými odstíny provázkových záclon si skutečně vyhrajete. Buď se stanou nepřehlédnutelným kontrastním doplňkem místnosti, nebo naopak styl pokoje svým decentním tónem podpoří.

Jaké je další využití?

Provázkové záclony nepatří pouze do oken. Své uplatnění najdou také jako rozdělovací prvek v místnosti. Takto vytvořená „stěna“ poté poskytuje dojem soukromí například v dětském pokoji. V současné době se už ustupuje od místností oddělených dveřmi. Buď se může nechat průchod mezi pokoji volný, nebo ho můžete ozdobit provázkovou záclonou. Jedná se o opravdu variabilní dekoraci. Záleží pouze na vaší fantazii, jak ji ještě využijete.

Napsat komentář