craft-1741196_1280-740x506

Jak si prakticky vybavit dílnu

Bez strategicky uspořádaného vybavení a bez kvality se neobejdete. Rázně vysvětlete manželce, že dílna je vaše zóna, uhlazený ženský styl sem nepatří. Partnerka je pryč, jenže vy bezradně stojíte a nevíte, co do dílny pořídit a kam vše umístit? Držte se prověřených pravidel a vše bude otázkou chvíle.

Kov jako nejlepší volba!

Úložné prostory řeší většina českých kutilů tím, že použije vysloužilý nábytek. Nářadí ukládá do šatní skříně, spojovací materiály se válí v šuplíku od nočního stolku apod. Je to nejlevnější, ale současně i nejméně efektní řešení. Dřevo či překližka nesnáší vlhkost a nižší teploty, které v dílně obvykle panují. Nábytek se brzy zničí. Neriskujte to. Do dílny patří kov. Jako jediný dokáže odolat nižším teplotám, vydrží i hrubší zacházení, snadno se udržuje čistý, nemusíte se bát ani pracovat s ohněm. Skříň nebo i dílenský vozík z kovu vydrží bez známek poškození mnoho let.

Co pořídit?

Podívejte se na praktické kovové skříně a vyberete si to nejvýhodnější provedení pro vás. Prodávají se prosklené i s plnými dveřmi, nebo kombinace obojího. Do skříně si uložíte oblečení i větší nářadí. Většina modelů se dá zamknout. Pokud rádi po práci odpočíváte, hodit se bude i šatní lavice. Prodává se i v provedení s lištou a háčky pro zavěšení oděvů. Jednou provždy zapomeňte, že existují kelímky od jogurtů či plechovky od konzerv, drobné nářadí a spojovací materiály patří do vozíku. Vhodným řešením jsou dílenské vozíky s několika šuplíky různých rozměrů, aby se do nich vešlo co nejvíce druhů nářadí. Je lepší, pokud má dílenský vozík kolečka, díky nim ho snadno přesunete kamkoliv potřebujete. Praktickou součástí je i pojistka proti samovolnému otevření.

Jak nábytek v dílně uspořádat?

Pro práci je nejlepší denní světlo. Ponk dejte v ideálním případě pod okno, skříně s vybavením umístěte do tmavších koutů. Dílenský vozík může být díky kolečkům kdekoliv. Nemáte-li dostatečný přísun přirozeného světla, volte úsporné žárovky, které ho imitují. Do dílny si pořiďte také lékárničku a malý hasicí přístroj, nikdy nevíte, co se může stát.

Napsat komentář