greenhouse-2096497_1920

Díky zahradním stavbám bude pěstování zeleniny jednodušší

Máte u domu zahradu nebo vlastníte kousek půdy v zahrádkářské kolonii a pěstujete si vlastní zeleninu i ovoce? Aspoň víte, co jíte, a můžete si být jisti, že své tělo nezatěžujete škodlivými látkami v podobě chemických hnojiv. Od zemědělců, kteří pěstují plodiny ve velkém, byste se přesto v něčem mohli inspirovat – pořiďte si stavby, co vám celý proces usnadní.

Některým plodinám se venku příliš nedaří, ve skleníku či pod dešťovým krytem jdou lépe, navíc uzrají až o několik týdnů dříve. Takže co by se vám vyplatilo na zahradu pořídit?

Fóliovník nejen pro rajčata, papriky a okurky

Fóliovník či skleník je základní výbavou každého zahrádkáře. Na domácích zahradách častěji uvidíte fóliovníky, jelikož jsou finančně výhodnější než skleníky. Navíc u nich není nutné budovat základy a snadno se přemisťují. Dejte ovšem pozor na až podezřele levné fóliovníky, protože ty mají nízkou životnost. Vždy se zajímejte o to, jakou má konstrukce stabilitu a odolnost, zda vydrží vítr. Například firma Konstrukce Schwartz v nabídce ekonomickou variantu hobby fóliovníků má, garantuje u nich však odolnost větru do 112 km/h a zátěži sněhu 52 kg/m2.

Dešťový kryt pro kvetoucí rostliny

Některé rostliny, byť jsou venkovní, nemají příliš rády silné deště. Zejména kvetoucím druhům mohou déšť, kroupy a silné bouřky, jichž se v posledních týdnech přes ČR přehnalo několik, škodit. Ničí krásně barevné květy a rostlinky jsou pak celé pomlácené. V takovém případě se vyplatí zvážit dešťové kryty. Fóliovníkům jsou podobné, ukotvují se pomocí betonových patek a boky mívají volné či osazené ventilací, již je možné rolovat.

Především pro zahradnictví a zemědělce, již pěstují zeleninu ve velkém, se hodí také skladové halyteplovzdušné kotle k jejich vytápění nebo seníky. Veškeré toto vybavení najdete v sortimentu odborné firmy Konstrukce Schwarz. Nebojte se na ně ale obrátit i s požadavkem na malý zahradní fóliovník. Na tyto stavby se totiž specializují.

Napsat komentář