tap-791172_1280 (1)

Granitový dřez: Elegance se vším všudy

Krásná kuchyně patří mezi stěžejní místnosti jakéhokoli interiéru. Její celkové ladění závisí mnohdy i na zdánlivých detailech. Především zařizovací předměty musí dokonale korespondovat s výmalbou kuchyně a odstínem kuchyňské linky. My se v následujících řádcích zaměříme na granitový dřez. Právě ten se totiž stal v poslední době velmi oblíbeným komponentem, bez něhož si spousta majitelů domácností nedokáže svou kuchyň představit. Jaké jsou tedy jeho hlavní přednosti?

Spousta barevných odstínů

V první řadě je třeba upozornit na designové provedení granitových dřezů. Zvolit si lze jakékoli odstíny dle vašeho přání. Když si pořídíte klasické nerezové, máte v podstatě jasně dáno, jak bude konkrétní model vypadat. Moderní granitové dřezy jsou k dispozici v mnoha různých barevných variacích. Moc hezké jsou jak světlé, tak i tmavší. Ty jsou i poněkud praktičtější, jelikož na nich nejsou až tolik patrné nečistoty. Problém se může objevit v případě příliš tvrdé vody s velkým množstvím vodního kamene. Ten dokáže vzhled dřezu degradovat.

Vysoká výdrž

U dřezů pochopitelně počítáme s tím, že vydrží velmi dlouhou dobu v původním stavu. Granit je materiálem, jenž neztrácí po čase nic ze svého vzhledu. Barva je konstantní, nijak tedy nebledne. Co se týká samotné rezistence vůči vysokým teplotám, nemusíte mít strach. Snesou teploty až do 280 stupňů Celsia. Zapomenout nelze ani na poškrábání. Povrch je upraven tak, aby jeho narušení ostřejšími předměty nebylo úplně jednoduché.

Důraz na hygienu

Určitě není od věci volit granitové dřezy, které jsou vybavené speciální antibakteriální úpravou povrchu. Ta zajistí efektivní ochranu před nejrůznějšími bakteriemi. I přesto je zapotřebí povrch dřezu pravidelně udržovat. Tak co, zaujal vás granitový dřez? Pokud ano, můžete si vybrat některou z variací na vodacentrum.cz.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 komentář: „Granitový dřez: Elegance se vším všudy

Napsat komentář