kuchyne-28

Jak si zařídit kuchyň svých snů?

Málokterá místnost je tolik vytížená jako právě kuchyň. Zde začíná každý všední i sváteční den. První pozdravení členů rodiny se většinou uskutečňuje při vaření ranní kávy či přípravy snídaně a svačiny. Každá hospodyňka si zcela konkrétně dokáže představit dobu, kdy celé hodiny stráví u sporáku a mycího pultu. Proto je třeba, aby kuchyň spojovala estetické hledisko s funkční užitečností.

kuchyne-16

Dobrý plán – první krok úspěchu

Na několika málo čtverečních metrech musíme vytvořit prostor sloužící pro přípravu pokrmů, tepelnou úpravu a následně také kout pro umývání nádobí. Důležité je mít všechno pěkně při ruce, abychom se zbytečně nenaběhali. Talíře, příbory a další nádobí, jež běžně používáme, by měly být snadno dostupné. Naopak předměty, které využijeme pouze několikrát do roka, je lepší uklidit do vyšších polic, aby nepřekážely. Zároveň výška užitkové plochy napomáhá k tomu, aby se kuchařka nemusela krčit ani natahovat a šetřila tak vlastní energii. Již je zcela běžné umístit mikrovlnnou troubu do výše očí a varnou desku tak, aby umožňovala dobrý přístup a usnadňovala manipulaci s horkými hrnci. V dnešní době se z valné většiny stará o čisté nádobí myčka, přesto je dobré nedaleko ní postavit dřez, u kterého musíme počítat i s jeho hloubkou.

kuchyne-05

Nechme se inspirovat!

V současnosti již není třeba hledat kompromisy. Bytoví architekti vymyslí a naplánují absolutně dokonalou kuchyň, kde zohlední konkrétní prostorové dispozice, individuální přání, skvělý design i funkční uspořádání (v ideálním případě dostanete minimálně návrh ve 2d cad programu, nejlépe v 3d cad provedení). Ideálním řešením je realizace kuchyně na míru, která plně vystihuje životní styl i osobnost majitele. Inspiraci nalezneme v bytových katalozích či v jednotlivých ukázkách v sekci kuchyně fotogalerie. Kuchyň se považuje za střed domova, místo rodinných setkání i za novodobou alchymistickou dílnu, kde vznikají všechny kulinářské dobroty. Proto rozhodně stojí za to její modernizaci či výstavbu důkladně promyslet.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 komentář: „Jak si zařídit kuchyň svých snů?

Napsat komentář