new-housing-development-2821969_1280

GeoPas.cz vám o parcelách prozradí více než katastr nemovitostí

Možnost podívat se online a zcela zdarma do katastru nemovitostí je jednoznačně skvělá. Ve skutečnosti se tady toho ale zase tolik nedočtete. Zjistíte vlastníka pozemku a pár dalších právních údajů. Co kdybyste ale měli možnost zjistit také to, jestli je v okolí zdroj vody nebo zda je v místě dobrá občanská vybavenost? Tyhle údaje se hodí, když uvažujete o koupi pozemku, ale i jindy.

Přesně s takovými možnostmi přichází aplikace GeoPas.cz. Jedná se rozšířený katastr nemovitostí, který v podstatě spojuje údaje z klasického katastru s volně dostupnými informacemi z dalších zdrojů.

Užitečnější nahlížení do katastru nemovitostí

Za projektem stojí nadšenci do veřejně přístupných dat. Dali si tu práci a vypátrali mnoho zdrojů. Berou údaje od ČÚZK, VÚV, ČGS, MZe, ČHMÚ, MŽP a mnoha dalších českých institucí. Díky tomu jsou schopní nabídnout daleko zajímavější nahlížení do katastru nemovitostí.

Údaje z katastru nemovitostí jsou spojeny s informacemi o poloze skládek, hlučnosti lokalit, dostupnosti vodních toků, zdrojích znečištění, školách, úřadech, Alza boxech, bankomatech, pamětihodnostech, internetové infrastruktuře atd. Dozvíte se toho skutečně hodně.

Vyhledávejte konkrétní parcely nebo prohlížejte mapu

Na GeoPas.cz můžete zadat přímo název katastru a číslo parcely. Pokud ho neznáte, otevřete si mapu a číslo si dohledáte. Přímo v mapě si lze rozkliknout detail dané parcely, takže se snadno podíváte na jakékoliv místo, které vás zajímá. Zjistíte nejen údaje o parcele, ale i o obci (třeba jaká je v ní nezaměstnanost!) a výše zmíněné údaje z oblasti geologie, vodstva nebo znečištění. Tyhle všechny informace jsou užitečné nejen tehdy, když přemýšlíte, kde si vybudujete domov.

Na webu GeoPas.cz jsou zpracované i různé zajímavé statistiky. Třeba katastrální území Úpor má největší plochu záplavového území vzhledem k celkové rozloze. Pojďte i vy studovat zajímavosti z vašeho katastru na GeoPas.cz.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář