Hans / Pixabay

Jaký stavební materiál je dnes trendem?

Dnes se hodně staví a stále se rekonstruují byty, které pamatují ještě doby předrevoluční, nebo alespoň jejich umakartové podoby. Máte před sebou také stavební období? Tak se podívejte, co se vám může hodit do domova.

Kari sítě jsou základ celého domu

Proces stavební si umí každý z nás představit, většina laiků by se ovšem nejraději zapojila do fáze, kdy se bude designovat. Hrubá stavba je až tak nezajímá, ale to je chyba. Vždyť je ideální vědět, co se skrývá v útrobách vašeho domova a nejlépe je nechat dalším generacím plán. Může se stát, že během let si pak dům přestaví podle svého a třeba v místě původní koupelny bude obývací pokoj. Pokud praskne potrubí ve stěně, mohou být třeba vnoučata v šoku. Vraťme se ale do přítomnosti. Co je základem stavby? Mohou to být kari sítě. Název je pro vás možná exotický podobně jako Thajsko, kde se vaří ze stejnojmenného koření, ve skutečnosti jde o bytelnou mříž, která se dá všestranně využít. Primárně vytváří spolu s betonem tzv. železobeton, opornou konstrukci každého zdiva. Kari sítě mají různě velká oka, většinou většinou 100×100 mm až 150×150 mm.

Sádrokartonové desky na všechno

Sádrokartonové desky jistě znáte. Právě ve zmíněných „socialistických“ koupelnách postupně nahradily umakartová jádra. Nejen tam ale našly uplatnění. Staví se z nich příčky, stropní podhledy nebo vnitřní opláštění, protože sádrokarton je skvěle odolný proti vlhkosti. Sádrokarton je flexibilní materiál, navíc finančně příznivý, takže s jeho pomocí v podstatě za málo vykouzlíte nové království.

Překlady Ytong spojí vše, co potřebujete

A jako poslední doporučujeme překlady. Jde o další flexibilní prvek, který najde mnohé uplatnění. Ytong překlady umí krásně překlenout otvory v obvodových stěnách a ve středových nosných příčkách. Překlady mohou být nosné, nenosné, ploché i bytelné betonové. Je to jen zlomek stavebnin, mnohem více najdete u spolehlivého prodejce on-line stavebnin, Kmkservis.cz.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář