49169_broshius_s_tonáží_do_535t

Co víte o kamionech na silnicích?

Patříte k řidičům spílajícím každému kamionu, který na silnici potkáte? Pak vězte, že třeba právě veze zemědělský stroj, který bude následně použit k tomu, aby se vám na stůl dostalo jídlo. Případně se v jeho útrobách nachází komponenty k výstavbě větrné elektrárny.

Nadměrná přeprava

Silniční kamionová doprava, a realizace nadrozměrné přepravy obzvlášť, s sebou nese mnoho procesů, které si laická veřejnost neumí představit. Výrobci či dodavatelé tak nejčastěji využívají služeb logistických firem. Ty disponují adekvátním vozovým parkem, zkušenými řidiči, týmem proškolených a jazykově vybavených dispečerů, a konečně i odborníky, kteří se vyznají v legislativě vnitrostátní i mezinárodní pozemní nadrozměrné dopravy.

Nadměrnou přepravou se rozumí taková doprava, která svými rozměry a hmotností přesahuje standard, jenž je upraven paragrafy. Přeprava nadrozměrných zásilek dlouhých klidně 22 metrů, širokých 6 metrů a vážících desítky tun pak samozřejmě vyžaduje precizní umění manipulace s kamionem, bezchybné naplánování optimální trasy a dostatek času.

S jakými potížemi se logistické společnosti potýkají?

Přestože kamionová doprava a přeprava nadrozměrných nákladů představují podstatnou součást ekonomiky, potýkají se logistické společnosti s dosud nevyřešenými problémy. Mimo jiné například výběr trasy vhodný pro přepravu těžkých nákladů bývá časově náročný v souvislosti s průjezdy po pozemních komunikacích. Jde o mosty, mýtné brány a elektrické rozvody.

Samotní řidiči pak každý skládají zkoušku z trpělivosti. Je třeba vzít na vědomí, že kamion o hmotnosti třeba 40 tun nemůže jet příliš blízko krajnice. Jeho rychlost není logicky tak vysoká a doba brzdění bývá naopak předlouhá. Kamion se více potýká s bočními nárazy větru, zúženými místy na komunikaci i obtížnými průjezdy křižovatkami a kruhovými objezdy ve městech.

Easy Logistics je přepravní společnost zajišťující vnitrostátní i mezinárodní přepravu těžkých zásilek prostřednictvím kamionové dopravy. Disponuje spolehlivou technikou k uskutečnění bezpečného a co nejrychlejšího transportu i za pomoci doprovodných vozů pod taktovkou zkušených řidičů.

Napsat komentář