home-interior-1748936_1920

Čím si ozdobit dům? Perským kobercem!

Máloco symbolizuje blahobyt a přepych více než perský koberec. Mít peršana znamenalo být za vodou, žít v luxusu. Jeho cena se však za poslední roky hodně změnila a je již o mnoho dostupnější, než tomu bylo před třiceti lety.

Typy koberců

Napřed si dáme trochu historie. Perská říše ve starověku patřila mezi nejmocnější státy světa. V době největšího územního rozmachu kromě domovského Íránu zahrnovala i dnešní Turecko, Irák, Sýrii nebo část Egypta. Tudíž za perský koberec může být označena skoro jakákoliv orientální tkanina. Lze si tak pořídit pákistánské, turecké či afghánské koberce. I těch je mnoho druhů, ze kterých má kupující na výběr.

Pravost

Jak to v dnešní době bývá, na trhu se objevuje spoustu falzifikátů. Ty jsou dělané špatně, z nekvalitních materiálů, nebo dokonce strojově. Správný perský koberec se tká ručně a měl by k němu být vystaven certifikát pravosti. Jen s ním si můžete s jistotou zjistit, že nejde o podvrh. Ten pravý se tká z kombinace hedvábí, bavlny a běžné vlny, což zaručuje jeho hebkost při doteku.

Co si pořídit?

Vybrat správný perský koberec je věda. Musí se hodit do stylu vašeho pokoje, být příjemný na nohy a nestát příliš mnoho. Většina orientálních vzorů je pestrá, jednobarevnou místnost tak dokážou skvěle rozzářit a mnohobarevnou zase doplnit. Neplatí však stereotyp o tom, že všechny perské koberce v sobě musí skrývat červenou barvu. Naopak se na trhu vyskytuje mnoho černých nebo bílých.

Nechte si poradit!

Pokud se v problematice orientálních tkanin nevyznáte, můžete si nechat poradit. Firma Buchara vám s tím ráda pomůže. Kromě dovážených a v Čechách vyráběných koberců si u ní lze objednat i výrobu na zakázku. Při ní si dohodnete všechno, od barvy po ty nejmenší detaily. Přijďte se podívat na krásné perské koberce!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář