fialova-9

Vyberte si správný typ prostěradla, zpříjemní váš spánek!

Každý člověk prospí průměrně třetinu svého života. Během snění se tělo regeneruje a připravuje energii na nový den. Dochází k tomu jen v případě, že spíte v pohodlí. Zajistěte si ho výběrem správného typu prostěradla. Existuje několik typů materiálů, které dokáží navodit pocit komfortu. Který bude tím nejlepším pro vás?

Jersey prostěradlo Exclusive jednolůžko - tyrkysová 90x200 cm, foto: RodinneBaleni.cz
Jersey prostěradlo Exclusive jednolůžko – tyrkysová 90×200 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Jersey se těší popularitě

Velké oblibě se těší jersey prostěradla, protože jsou prodyšná, dokáží odvádět pot a mezi jejich pozitivní vlastnosti patří i vysoká odolnost. Vyrábí se ze 100% bavlny na pletacím stroji. Vzniká poddajná a současně pevná látka, která vydrží časté používání a praní. Jersey prostěradla se hodí zejména pro léto, kdy se i ve spánku více potíte, protože jsou vysoce savá a udržují tělo v suchu. Prodávají se také klasická bavlněná prostěradla, mají podobné vlastnosti. Kromě toho se vyznačují stálostí barev.

Froté prostěradlo Exclusive jednolůžko - tmavě šedá 90x200 cm, foto: RodinneBaleni.cz
Froté prostěradlo Exclusive jednolůžko – tmavě šedá 90×200 cm, foto: RodinneBaleni.cz

S froté opatrně!

Máte opačný problém – trpíte zimomřivostí? Není zdravé spát v několika vrstvách oblečení, vybavte se prostěradlem, které vás zahřeje. Volte froté prostěradla. Dokáží příjemně zahřát, doporučuje se kombinace s povlečením z flanelu, je vhodná i pro děti, teplo jim dodává pocit bezpečí.

Velikost a provedení

Když se na posteli shrnují, je to otravné a ničí to požitek ze spánku. Nikomu se nechce vstávat a během noci vše rovnat. Abyste to nikdy nemuseli řešit, kupte si prostěradlo s gumičkou po odvodu. Neudělejte chybu ve volbě rozměrů. Prostěradlo musí být stejně velké jako matrace. Protože se dá natáhnout (v případě jersey až o 25 %), matraci „obejme“ a perfektně drží na místě?

Jersey prostěradlo jednolůžko - bílá 90x200 cm, foto: RodinneBaleni.cz
Jersey prostěradlo jednolůžko – bílá 90×200 cm, foto: RodinneBaleni.cz

A co barva?

Klasikou jsou bílá prostěradla, dají se kombinovat s jakýmkoliv motivem povlečení. Zkuste být kreativnější a pohrajte si s barevnými kombinacemi. Experimentujte s tmavšími nebo pastelovými odstíny a vytvořte si originální design. Na prvním místě stojí váš vkus, jistě chcete usínat a probouzet se v posteli, která se vám bude líbit.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 komentář: „Vyberte si správný typ prostěradla, zpříjemní váš spánek!

Napsat komentář