Kdo si myslel, že je horko hlavně v italských ložnicích, je alespoň, co se týče pokojové teploty, na omylu. 34 procent Italů spí raději v chladnější místnosti, při teplotě 18 nebo 19 °C. Teplotu 18 °C v ložnici volí také většina Němců, dobrých 22 procent.
Hodně teplo mají ale rádi Turci. V rámci studie společností E.ON a EMNID tráví třetina dotazovaných noci při pokojové teplotě 25 °C a víc.
Horké turecké noci jsou tak absolutním „tahounem“, následovaným s jistým odstupem Švédskem a Českou republikou, kde čtvrtina obyvatelstva tráví noční klid při teplotě 20 °C. Opravdu chladno při 15 °C a nižších teplotách je v ložnicích Britů. 18 procent z nich má raději arktické teploty, než horko. Ale i v Německu jsou velmi studené ložnice poměrně oblíbené, neboť 17 procent Němců spí rádo při teplotách pod 15 °C.
Teplotní trendy v evropských obývácích jsou přitom zcela srovnatelné s těmi, které panují v ložnicích. Téměř polovina dotazovaných osob v Turecku (43 procent) miluje teplotu kolem 25 a více stupňů Celsia. A nejchladněji je i v obývacích pokojích Italů, kde si 26 procent dotazovaných vystačí s teplotami 18 nebo 19 °C.
Tyto výsledky jsou částí studie „Bydlení v Evropě“. Společnosti E.ON a EMNID se v prosinci 2016 dotazovaly 8000 osob v Německu, Velké Británii, Itálii, České republice, Rumunsku, Švédsku, Turecku a Maďarsku.
Tato tisková zpráva obsahuje určité výpovědi, směřující do budoucnosti, které se zakládají na současných předpokladech a prognózách vedení koncernu E.ON a jiných informacích, které jsou v současnosti k dispozici. Nejrůznější známá, ale i neznámá rizika a nejisté faktory mohou vést k tomu, že se budou skutečné výsledky, finanční situace nebo výkon společnosti podstatně lišit od zde uvedených odhadů. Společnost E.ON SE nezamýšlí a nepřebírá žádný závazek aktualizace takových budoucích perspektiv a jejich adaptace na budoucí události či vývoj.
Další zajímavé články na: