hp1

Přemýšleli jste někdy nad využitím vah v průmyslu?

Jistě všichni známe kuchyňské či osobní váhy vyskytující se snad v každé domácnosti. Existují ale i váhy, které najdou uplatnění v průmyslu – ve výrobních firmách, ve skladu, v expedici. Jejich význam je nedocenitelný a v konečném důsledku se dotýká nás všech. Představme si některé z nich.

Průmyslové váhy dělíme podle určitých kritérií

Průmyslové váhy rozlišujeme podle způsobu užití, dle rozměru vážní plochy, podle provozu, kde jsou použity. Obecně známe váhy mostové, nájezdové, podlahové, paletové, dále vážící paletové vozíky, nápravové váhy, závěsné a jeřábové váhy, dobytčí váhy, visuté jateční váhy.

Váhy na měření hmotnosti automobilů a jejich náprav

Mostové váhy, či chcete-li automobilové váhy, silniční váhy jsou, jak už název napovídá, určeny pro měření hmotnosti automobilů, kamionů, nákladních aut, případně k zvážení zařízení náprav. Automobilové váhy jsou synonymem pro statické silniční váhy, kdy se auto váží na mostu váhy. Mostové váhy jsou opatřeny mostní konstrukcí.

Co je tenzometrická váha?

Setkat se můžete i s označením tenzometrické váhy, které fungují na principu tenzometrických snímačů hmotnosti. Slouží k vážení sypkých materiálů určených pro další zpracování. Měří hmotnost v rozsahu od desítek gramů až po několik tun. K tenzometrickým vahám řadíme dávkovací váhy, průtočné váhy, pytlovací a zásobníkové váhy. V současnosti patří k nejmodernějším způsobům vážení vůbec.

Kvalitní průmyslová váha pomáhá chránit podnikatele před ztrátami

Jedině spolehlivá průmyslová váha zajistí přesné měření hmotnosti, čímž firmy předejdou zbytečným ztrátám. Tenzona se sídlem v Ostravě a pobočkami v Praze a v Jihlavě se pohybuje ve světě průmyslového vážení již od roku 1996. Díky propracovaným projektům výroby, stavebnímu řízení a následné realizaci vah získává Tenzona zakázky nejen v České republice, nýbrž i v zahraničí.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář