interior-1026454_1280-1

Plastová okna a dveře

V případě bytu zateplení organizuje většinou družstvo, u svého domu je vše na Vás. Však i v tomto případě se jedná o dlouhodobou investici s výdělkem v podobě ušetření výdajů za vytápění. Mnoho lidí si myslí, že zateplit barák spočívá v obalení baráku polystyrénem. Však si neuvědomují, že většina tepla uniká právě skrze okna. Samozřejmě okna nemůžeme obalit pro jejich lepší zateplení, však můžeme užít lepší a kvalitnější provedení oken.
Řeč je konkrétně o výměně skleněných tabulí za plastové, a dřevěné rámy za plastové či hliníkové. Tato výměna řeší několik faktorů zároveň. Kromě zmiňovaného zateplení, ke kterému se ještě vrátím, je to také odhlučnění. Skleněná okna netlumí vibrace a další zvuky z vně obývacích prostor. Pomohou tedy pokud bydlíte u silnice,  nedaleko kolejí, či letiště.

Pokud v těchto prostorách nejsou instalovány protihlukové zábrany, je například spánek či odpočinek takřka nemožný. Plastová okna jsou vždy řešená více vrstvě, tedy nalezneme od dvou až do tří tabulí v jednom okně. Poté tedy samotné tepelné vlastnosti, skleněná okna stejně jako se zvukem nedokáží teplo moc izolovat, zato plastová okna tento problém řeší perfektně.
Variantou jsou také hliníková okna, vlastnosti jsou podobné jako u oken plastových. Při výběru se nahlíží na prostředí, kam chcete okna umístit. Například zasněžené zimní zahrady budou ladit s bílými plastovými, zato tmavší interiér bude ladit s šedivým hliníkem.
Vlastníte-li v okna se skleněnými tabulemi, či dřevěnými rámy, neváhejte a pořiďte si okna, která Vám dopřejí klidnější spánek a zároveň ušetří Vaší kapsu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář