10_b

Nákup sedací soupravy: Na co všechno se soustředit?

Sedací souprava se stává nedílnou součástí každého interiéru, a její volba je proto nesmírně důležitá. Momentálně je na trhu spousta nejrůznějších modelů, které lákají především svým vzhledem a maximální funkčností. Pokud se rozhodujete pro koupi některé ze sedaček, měli byste přihlédnout k mnohým kritériím, aby se vám podařilo vybrat tu správnou. O jaké aspekty se jedná, vám prozradíme v následujících řádcích.

53_b
Foto: isedacky.cz

Alfou a omegou je prostor

V první řadě je třeba přihlédnout k tomu, kam budete sedací soupravu dávat. Je jasné, že v případě malé předsíně je nutné volit minimalistický model. U obývacího pokoje máte alternativ mnohem více. Ve velké místnosti se není třeba nijak výrazně složitě rozhodovat. Hodí se sem totiž nejvíce klasická prostorová sedačka pro tři až čtyři osoby. V doplnění o krásné křeslo a nějaký ten taburet vypadá celý komplet úžasně. U menších pokojů se vybírají obvykle spíše moderní rohové sedačky. Právě ony dokážou ušetřit prostor díky tomu, že lemují rohy místností.

443_a
Foto: isedacky.cz

Konstrukce a potahová látka

Důležitou roli hraje bezesporu konstrukční řešení sedací soupravy. Korpus může tvořit buď samotné dřevo, anebo kov. Druhá varianta je pochopitelně mnohem lepší, jelikož se zvyšuje nosnost a vyvarujete se jakýchkoli tvarových nesrovnalostí včetně skřípání. Jestliže milujete luxus, pak vsaďte z potahových materiálů na kůži. Naším tipem je například luxusní kožená sedací souprava s lemováním Bilbao. Pro rodiny nebo domácnosti se zvířaty se doporučuje spíše hrubší látka.

Aby u vás mohla přenocovat návštěva…

Myslet je zapotřebí i na komfort příchozích. Čas od času se stane, že potřebujete, aby u vás přenocovali známí. I proto se vyplatí vybrat rozkládací provedení. Ať už se vám libí jakýkoli model, podívejte se na nabídku eshopu isedacky.cz. Najdete v ní sedací soupravy, které mají styl a dokážou vytvořit v každé místnosti příjemnou atmosféru.

Napsat komentář