bezdotekovy_kohoutek1

Koupelnové baterie, které se ovládají bez dotyku

Bezdotykové baterie se pomalu a jistě stávají součástí každé moderní domácnosti. Nelze se divit, uživatele si cení snadné a hygienické používání završené úsporou vody. Ideální pro rodiny s dětmi, neboť naše ratolesti mají kolikrát problém dosáhnout na kohoutek či páku, je třeba v tomto ohledu zmínit i seniory a postižené lidi. Komfort automatického spuštění vody uvítáte zejména v koupelně, ve chvíli, kdy máte ruce kluzké od mýdla, případně vám šampon stéká do očí.

Praktické bezdotykové baterie

Jednodušší už to snad ani být nemůže. Odpadá kroucení kohoutkem, šátrání po páce a pracné nastavování ideální teploty. Nyní jen natáhnete ruce a proud vody se spustí – úžasný komfort. Automatické baterie fungují na principu infračerveného záření nebo radarových vln. Citlivý senzor zaregistruje pohyb a vydá pokyn k otevření ventilů, které jsou na přívodech teplé a studené vody. A čím je baterie napájena? V těle baterie se nachází 6 – 9 V napájecí článek, jež vydrží asi 5 let. Ve chvíli, kdy se na baterii rozsvítí dioda, je to pro vás signál, že se musí napájecí článek vyměnit. U některých průtokových bezdotykových zařízení se poměr teplé a studené vody nastavuje ještě před vstupem do baterie. Dokonce lze nastavit i doba, po kterou bude voda téct včetně intenzity proudu.

Efektní design, vysoká spolehlivost

Výrobci nenechávají nic náhodě a spolupracují se špičkovými designéry. Ti mají za úkol sladit praktickou a estetickou stránku. A jelikož se jim práce daří, vodovodní baterie nádherně harmonizují s koupelnovými doplňky, sanitou a nábytkem. Trh nabízí vodovodní baterie pro všechny vodovodní přípojky v kuchyni a koupelně. Ty dělíme na stojánkové, nástěnné a podomítkové. Opět máte na výběr několik tvarů v různém provedení, což umožňuje sladit baterie se styly zařízení od moderního až po rustikální.

Napsat komentář