pc400-slider2014

Jak vybrat německou podlahu

ekonstruujete byt a rádi byste Vaše domácnost vybavili kvalitní podlahou? Vyberte si podlahu prvotřídní výroby z nabídkového katalogu německé společnosti Meister. Z její internetové prodejny www.meister-podlahy.cz si můžete objednat podlahu nejrůznějších typů.

Pomocí kongifurátoru si můžete zvolit materiál, barvu, povrch i provedení podlahy. Ačkoliv se mnoho kupujících při pořizovaní nové podlahy řídí výší ceny a vzhledem, při výběru podlahy by se mělo zohledňovat mnohem více parametrů. Při koupi podlahy byste si určitě měli ujasnit, co od podlahy očekáváte. Určitě byste měli mít jasnou představu o samotném materiálu německé podlahy. Tedy zda upřednostníte parkety, přírodní linoleum, plovoucí podlahu či vinylovou podlahu.

img-56b46d59dbbd6-400x267

V portfoliu společnosti Meister najdete podlahy, které jsou v současné době moderní. U starších bytů budete potřebovat znát tloušťku krytiny. Chcete-li zavést do podlahy také podlahové topení, pak budete potřebovat znát tepelný odpor krytiny. Ten bývá označován písmenem R a jedná se o odpor daného materiálu proti prostupu tepla. Přičemž platí, že čím je hodnota tepelného odporu krytiny nižší, tím rychleji přechází teplo z topného systému do místnosti.

Různé podlahy se vyznačují také různou tvrdostí došlapu. S nejměkčím došlapem se setkáte u koberců, přírodních linoleí, měkčených vinylových podlah i korkových podlah. Zato nejtvrdší tvrdost při došlapu ucítíte u dřevěných podlah. Nechat vyniknout design podlahy a zároveň zjemnit určitá místa došlapu můžete kusovými koberci. V neposlední řadě je dobré zjistit si vlastnosti jednotlivých podlah. Každá podlaha v sobě skrývá svá pro a proti. Například pořizovací cena přírodního linolea je více než příznivá a snadno se udržuje.

Napsat komentář