plecity

Jak vrátit vašemu koberci „zašlý lesk a slávu“?

Koberce v domácnosti mají oproti plovoucím podlahám či dlaždicím několik výhod. Kvalitní koberec vypadá lépe, skvěle izoluje teplo, je příjemný na dotek a přispívá k celkově komfortnímu dojmu z místnosti. Vyžaduje však daleko náročnější péči, než podlahy, které stačí zamést a setřít. Koberce se časem opotřebí a po nějaké době už nevypadají moc vábně.

Jak jim pomoci, aby zase byli v dobré formě? Především je nutné je zbavit skvrn.

Co s rozlitou kávou? Připravte si směs z jednoho dílu čistého lihu a jednoho dílu octa a pusťte se do čištění. Čištění pak dokončete pomocí roztoku 1 decilitru octa rozmíchaného v litru vody, kterým zároveň celkově oživíte vzhled koberce.

Skvrny od červeného vína také umí potrápit. Čerstvé skvrny je třeba ihned polít bílým vínem, nebo zasypat solí, která do sebe vsaje barvu. Starší skvrny vyčistíme gelem na holení a důkladně opláchneme.

Máte na koberci tvrdošíjně odolávající a neodstranitelné skvrny neznámého původu? Pak to zkuste prostředkem na mytí skla. Jednoduše skvrnu postříkejte a místo vytřete čistým hadrem. Tak zmizí dokonce i skvrny po krému na boty.

Pokud máte chlupatého domácího mazlíčka, žijícího přímo v bytě, určitě také řešíte koberec plný chlupů. Na odstranění psích chlupů z koberce použijte navlhčenou mořskou houbu. Chlupů se můžete zbavit také pomocí navlhčené silonové punčochy, s níž několikrát přejedete nejvíce znečištěná místa.

Ale chlupy nemusí být jediným problémem s mazlíčky a koberci. Pokud najdete na koberci „nepříjemné překvapení“, co nejdřív výkal odstraňte a flek vyčistěte vodou, do které jste přidali pár kapek čisticího prostředku na nádobí, pak místo přečistěte octovou vodou a dezinfekčním prostředkem.

Potřebujete koberci oživit barvy. Pokud Váš koberec má nejasné barvy a vypadá zašle? Pak se pokuste jeho barvu oživit levně a přesto velmi účinně. K rozjasnění a oživení barev koberce se osvědčily prostředky, jako jsou sůl, voda a aviváž na prádlo. Koberec jednoduše vytřete čistým hadrem namočeným ve vodě s rozpuštěnou solí a přimíchanou aviváží do prádla. Dalším tipem, jak starý zašlý koberec oživíte tak, že ho rovnoměrně posypete solí a necháte sůl den nebo dva zašlapat. Poté ji z koberce vyluxujete.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář