friends-1149841_1280

Jak správně krmit své domácí mazlíčky?

Ať už máte kočku nebo psa, vždy je třeba začít správnou výbavou, a to nejen hračkami, ale také kvalitním jídlem. Aby byl váš domácí miláček s vámi co nejdéle a abyste mu dopřáli spokojený život, patří k tomu i potrava.

Kočky většinou krmíme granulemi a přilepšujeme jim konzervami a různými dobrotami. Pokud vybíráte granule, čtěte složení, je třeba krmit kvalitním krmivem pro kočky, žádné obilý, nebo když už, tak jen malé množství. Kočky jsou masožravci. Ať už máte kočku nebo psa, nedávejte jim lidské jídlo, nedělá jim dobře.

U psů je to s potravou trošku rozmanitější, mnoho lidí se obrátilo k barfu (krmení masem), ale není to jen tak. Pokud chcete krmit masem, neznamená to, že jim dáme jen kus masa. Ve stravě musí mít všechny vitamíny, musíme dokupovat různé oleje, např. rybí, lososový atd., dále jim k masu musíme přidávat zeleninu. Strava musí být vyvážená.

Ne každý ale má na barf čas, zkušenosti, chuť…., proto existují průmyslově vyráběné granule. Zde platí to samé, jako u granulí pro kočky, kupujte kvalitní prémiové krmivo pro své mazlíky, jsou to masožravci, na prvním místě ve složení musí být maso! Ne obylniny, jak to bývá u granulí v supermarketech…, nenechte se ovlivnit reklamou. Myslíte si poté, že ty granule (např. Pedigrie) jsou kvalitní (vždyď přeci stojí tolik peněz), ale není to tak. Pokud si přečtete složení, zjistíte, že platíte z většiny za obilí a maso se tam jen velice těžko hledá (4%….).

Pokud si s výběrem nevíte rady, nechte si poradit od prodavače ve zverimexu. Kvalitní krmivo není v porovnání s rádoby prémiovými značkami ze supermarketů drahé, např. 15Kg kvalitních granulí za 560Kč. To má středně velký pes na měsíc a půl.

Ať už máte jakékoliv zvíře, krmete kvalitně, váš miláček se vám za to odvděčí dlouhými léty ve vaši společnosti ve ZDRAVÍ.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář