blur-1867663_1920

Jak se poprat s výběrem dřezové baterie?

Když dojde na koupi vodovodní baterie, mnozí znejistí. Na první pohled se zdá, že je výběr snadný, ale opak je pravdou. Dnes lze vybírat z pestré palety zboží, které hraje různými designy. V první řadě bychom se však měli zamyslet nad praktickou stránkou a snadnou montáží.

Kam umístit?

Pokud přijdete do obchodu, spatříte dva typy dřezových baterií. Jedná se o nástěnné a stojánkové modely. Nástěnné produkty se montují na stěnu a jsou k dostání v rozměrech 100 mm a 150 mm. V tomto případě je nutné počítat s dřívějším přívodem teplé a studené vody. Stojánková dřezová baterie se instaluje přímo na dřez anebo kuchyňskou desku.

Funkce hraje prim

Klíčem k úspěchu je také funkce. Klasika je baterie, ze které teče voda proudem a lze i snadno regulovat. Další variantou je zboží se sprchou, díky níž je možné směrovat tok vody na určité místo. V poslední době si lidé pořizují jednootvorové stojánkové baterie s pákou, protože se dobře ovládají. Tyto modely nepotřebují velkou údržbu a oceníte je v případě mastných rukou při vaření. Obecně se dá říci, že s nimi ušetříte až 40 % stočného. Kohoutkové produkty zažívají boom, ale nemají zdaleka tak praktická pozitiva. Padnou jako ulité do retro a rustikálních kuchyní. K nejzajímavějším patří termostatické baterie, jež šetří vodu. Pomocí pojistných uzávěrů ochrání před opařením.

Pěkný vzhled především

Pokud vybíráte dřezovou baterii, měla by ladit s celkovým vzhledem kuchyně. K nejoblíbenějším náleží chromové, nerezové. Samozřejmě existují luxusní a nadčasové kousky, ale přijdou na více peněz. Určitě nesmíme zapomenout na tvary, které jsou klasické i extravagantní.

Rádi byste si koupili vodovodní baterie do kuchyně? Podívejte se na produkty v e-shopu Voda centrum. K dispozici jsou stojánkové kousky pákové, kohoutkové a termostatické i nástěnné modely pákové a kohoutkové.

Napsat komentář