bathroom-1336167_1280

Jak postupovat při výběru koupelnového nábytku a dalšího vybavení?

Při rekonstrukci stávající koupelny a zařizování nové ve vašem bytě či rodinném domě je na místě důkladně zvážit, jaký nábytek sem pořídíte, případně jak bude vypadat interiér místnosti. Na co se hlavně zaměřit?

Nábytek

Koupelna je místem, kde je vždy nutné počítat se zvýšenou vlhkostí. Z tohoto důvodu je potřeba pečlivě vybírat i koupelnový nábytek, který musí být odolný vůči vodním kapkám, aby nedocházelo k jeho rychlému poškození a rovněž i tvorbě plísní.

Máte-li raději přírodní materiály, lze koupelnové skříňky a komody zvolit v dřevěných variantách. Pozor si ale dejte na to, z jakého druhu dřeva jsou vyrobené. Ideální jsou zejména exotičtější dřeviny typu teakového dřeva, protože jsou tvrdší a lépe snášejí kontakt s vlhkostí. Tuzemské dřeviny takovéto vlastnosti zpravidla nemají. Pak je nutné, aby byly vhodně povrchově ošetřené, tedy kupříkladu nalakované, případně též navoskované.

Alternativou je pak nábytek z dřevotřísky a laminátu. Někomu však může vadit jejich nepřirozený vzhled. V tom případě je vhodné volit raději dražší modely nábytku.

Vana

Důležitým prvkem v každé koupelně je sprchový kout. Lepší je však vana, díky níž si můžete dopřát příjemnou koupel po práci a náročném dni. Zásadní roli hraje její velikost. Rozměry a tvar vany vždy přizpůsobte parametrům místnosti. Hodí se spíše do větších koupelen, nikoliv do malých bytů v panelových domech, kde by nezbyl dostatek místa na ostatní nábytek, pračku a další předměty, které jsou pro vás v této místnosti nezbytné.

Dlažba a obklady

Vybíráte-li dlažbu a obklady do koupelny, je třeba se zaměřit hlavně na jejich barevné provedení. Oba dva typy obložení by spolu měly barevně ladit, nikoliv příliš kontrastovat. Jinak záleží už jen na vás, jaké rozměry dlaždiček zvolíte. Obecně platí, že na zemi se vyplatí spíše dlažba větších rozměrů, na stěny lze pak použít menší obklady, s jejich aplikací je ale více práce.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář