1200

Jak by měl vypadat spolehlivý dílenský pracovní stůl

Základem profesionální i hobby dílny je bezesporu specifický dílenský nábytek. Vybírat si lze ze spousty variací dílenských setů, jejichž součástí jsou jak skříně, tak především stoly. Právě na ně se soustředíme v tomto článku. Ač se to nezdá, každá dílna si vyžaduje specifické provedení stolu, který bude kvalitní, funkční a vzhledově unikátní. Jaké charakteristiky by měly o konečné volbě rozhodovat? Čtěte dál, prozradíme vám to.

Pevná a bytelná konstrukce

Práce v dílně je většinou velmi náročná a vyžaduje položení různých výrobků a pomůcek na stůl. Ten musí být bytelný, aby následná práce byla přesná. Nemůžete si dovolit, aby se stůl nějak hýbal. Moderní dílenské pracovní stoly už naštěstí disponují kvalitní konstrukcí, která zamezí jakýmkoli nechtěným pohybům. Na takovémto stole je práce doslova hračkou. Konstrukce se standardně vyrábí z pevného kovu a pracovní deska z masivního dřeva. To je také neméně pevné, a navíc tlumí případné nárazy.

Důležité funkční členění

Pokud si pořídíte jednoduchý dílenský stůl, počítejte s tím, že nenabídne dostatečné množství potřebného úložného prostoru. Je to škoda, shánět ostatní skříně a police by bylo přinejmenším zbytečné. Ve stole musí být jednoznačně několik zásuvek. Právě do nich si jednoduše dáte různé malé nářadí, případně spojovací materiál. Jsou-li jednotlivé zásuvky ještě členěné na oddíly, není co řešit. Výborné jsou i výsuvné police pro expresní podání si různých věcí.

Stylové provedení není samozřejmostí

Zapomínat nelze ani na elegantní vzhled celého kompletu. Jak dílenský ponk stůl, tak i skříně mohou být v jednom jediném stylu, což vytvoří útulnou atmosféru v klasické domácí dílně a především v profi provozu. Pokud si navíc ke stolu pořídíte mobilní pracovní stanici v podobě dílenského vozíku, není co řešit.

Napsat komentář