detail-205-hlinikova-okna-a-hlinikove-dvere-ostrava

Hliníková okna a dveře: Elegance a komfort v jednom

Řešíte aktuálně hrubou stavbu rodinného domu anebo větších třeba průmyslových objektů? Ať už je vaše situace jakákoliv, rozhodně budete přemýšlet nad výplní stavebních otvorů. Tu lze řešit hned několika variantami oken a dveří. Poměrně často se dnes skloňují plastové a dřevěné konstrukce. My se nicméně v následujících řádcích zaměříme na hliníková okna a dveře, jelikož tento materiál je ze všech zmiňovaných asi nejprogresivnější a především na komerční objekty optimální. V čem tedy tkví jeho hlavní výhody?

Vysoká odolnost

V první řadě je zapotřebí v souvislosti s hliníkem zmínit jeho maximální rezistenci vůči klimatickým podmínkám. Bez problémů odolá větru, dešti i silnému slunečnímu záření. Na jakékoli změny barev podobně jako u plastu můžete velmi rychle zapomenout. Po čase se hliníková okna nijak nedeformují. Jejich tvar zůstává konstantní stejně jako tepelně izolační vlastnosti, jež jsou na vysoké úrovni.

Nadčasový vzhled

V souvislosti s hliníkovými okny je hojně skloňován nadčasový vzhled. Je tomu tak, a to nemusíte volit klasickou přírodní podobu hliníku. Není problém nechat si rámy ošetřit práškovou barvou v podstatě do jakéhokoliv odstínu. Hliníkové dveře a okna se vyznačují také minimální hmotností a poměrně tenkou konstrukcí. Nepůsobí zbytečně robustně, jako je tomu u plastových a dřevěných rámů.

Ostatní přednosti hliníkových oken a dveří

Upozornit bychom určitě měli i na velkou flexibilitu hliníku. Není potíž zakoupit malé střešní světlíky, ale i opravdu velké konstrukce typu výloh, zimních zahrad a podobně. Stejně tak není k zahození ani to, že vám do interiéru přes štíhlejší rámy proniká větší množství přirozeného přírodního světla. Tím pádem samozřejmě ušetříte i na elektřině spotřebované kvůli svícení. A údržba? Na tu můžete v podstatě zapomenout. O hliníková okna i dveře se není nutné nijak zvlášť starat.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář