botnik 3

Botník? Výběr může být věda

Pohozené boty v předsíni nevypadají hezky, pořiďte si botník. A ne jen tak ledajaký, ale přesně padnoucí do vaší domácnosti.

Proč dva botníky?

Botníky mají různý vzhled i typ úložných prostor. Doporučuje se mít hned dva: jeden blízko dveří s momentálně nošenými botami, a druhý na ty boty, které nosíme málo, nebo není jejich sezona. Alespoň jeden z nich by měl být uzavíratelný.

Materiál je důležitý

Co se týká materiálu a designu, máme široké pole působnosti. Někdo upřednostní botník dřevěný, u toho pozor na kvalitní povrchovou úpravu. Boty bývají špinavé a mokré, takže neošetřené dřevo by trpělo. Snadnější údržbu nabízí lamino. Dalšími oblíbenými materiály jsou plast a kov.

Výklopné a závěsné botníky

Výklopné botníky nadchnou hlavně majitele menších předsíní. Skládají se z přihrádek v šikmém úhlu, do kterých boty elegantně zapadnou a jsou snadno přístupné. Závěsné botníky jsou prostorově úsporné a mají šmrnc. Oba typy nemusí na podlaze zabrat žádné místo, nejlépe je jim na stěně nebo ve skříni. Obuv je hned po ruce a přehledně uspořádaná. Vzhled je různý, stejně jako u všech ostatních typů. Záleží na stylu celé domácnosti a našem vkusu.

Botník s policemi

Botníky stojící a zemi jsou klasikou, což neznamená, že budou nudit. I u nich se dá ledacos vymyslet. Policové botníky s dostatkem úložného prostoru jsou vítané ve větší domácnosti. A ještě lepší je, když si výšku polic můžeme volit podle ročního období. Přece jen pro zimu jsou vysoké boty typičtější.

Pohodlně se posadit

Sedací botník je něco pro milovníky pohodlí. Složité šněrování nás nevyvede z míry, pokud se k obouvání posadíme. Ideální hlavně do domácnosti s dětmi! Některé sedací botníky jsou na své horní straně vybaveny dokonce polštářkem pro měkčí sezení. Pokud ne, lze jej dokoupit. Horní plocha botníku může posloužit i jako odkládací prostor.

Napsat komentář