stavbacz-cz_online_ergo_cz_nahledovy

Živly ohrožují i váš domov! Jak se efektivně bránit?

Příroda je nevyzpytatelná. Stačí, aby se přehnala jedna větší vichřice, která poničí střechu či zahradu. Rázem budete řešit nepříjemnou situaci, kde vzít peníze na opravy. Stát se může i to, že vás soused vyplaví, nebo si váš domov vyhlédnou vandalové a zloději. Máte-li pojištění, o finanční stránku se nemusíte starat, pojišťovna vám vyplatí finanční náhradu. Podívejte se, jaké druhy pojistek můžete sjednat a rozhodněte se pro tu nejvýhodnější variantu.

Nutný základ!

Nikdy byste neměli žít bez pojištění nemovitosti. Chrání váš dům, byt a je možné ho sjednat i pro rekreační objekt. Kryje škody na věcech nemovitých, včetně vybavení zahrady (menší stavby, jako jsou septik či studna, rostlinné kultury, plot a další).

Doplněk nebo kombinace?

K této pojistce si lze sjednat ještě pojištění domu (tzv. pojištění domácnosti). To se vztahuje na movité věci. Jeho účelem je ochrana i proti zlodějům či vandalům. Nabízí se ještě výhodná kombinace v podobě pojištění majetku. To nabízí krytí škod na věcech movitých i nemovitých.

stavbacz-cz_online_ergo_cz_01

Online sjednání je výhodnější

Moderní doba umožňuje sjednání pojištění nemovitosti online. Co budete potřebovat? Je nutné znát velikost obytné plochy a hodnotu majetku. Ceny pojistného se odvíjí od obou těchto položek. V žádném případě se nesnažte udávat klamné informace, nedošlo by k plnění pojistné události. Je výhodné si pojistku jednou za čas aktualizovat. Vyplatí se to hlavně v případě, že domácnost modernizujete, protože se zvyšuje její hodnota.

Co dělat, když se stane škoda?

V první řadě zachovejte chladnou hlavu, a co nejdříve kontaktujte pojišťovnu. Je lepší si poškození nafotit. Budete mít v ruce důkaz. Věci byste měli nechat ve stavu poškození, pokud je to tedy možné.

POZOR: Vždy musí být pojistné smlouvy uzavřeny na jméno vlastníka. Proč a jak provést změnu? Návod přináší tento článek.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář