Přemýšleli jste někdy o tom, jak moc praktické využití výdejníky na vodu mají? Možná si říkáte, že s připojením na vodovod máte vyhráno. Je tomu ale skutečně tak? Pojďme se na tuto problematiku podívat zblízka. Kohoutková neboli vodovodní voda pochází z povrchových vodních zdrojů. To samozřejmě znamená, že obsahuje spoustu bakterií, nečistot ale i toxických látek. V úpravnách vod je do ní mimo jiné následně přidáván chlor. Už chápete, proč jsou výdejníky a pití pramenité vody z barelu tak komplexním řešením?
Mimo barelových výdejníků existují také výdejníky na vodovodní řad. To je však alternativa vhodná spíše pro firmy s velkými průmyslovými objekty plné zaměstnanců. V domácnostech ale třeba i v kancelářích je proto barel jasná volba. A to v každém ohledu.
Proč barely?
Výdejníky jsou uzpůsobeny na barel o objemu 18,9l. To má své důvody. Jednak se jedná o dostatečný zdroj vody na velmi dlouhou dobu, a za druhé plní i ekologický aspekt. Jistě víte, jak jednoduše se začnou klasické PET lahve (2l, 1,5l, 0,75l…) hromadit. Ve velkých městech jdou do odpadu dokonce v tunách! To je pro životní prostředí už velký zápřah. Jelikož jsou barely velkého objemu 18,9l, není jich potřeba tolik. A hlavně jsou velmi často vratné. Po patřičné dezinfekci jsou připraveny vrátit se zpět do oběhu!
Další funkce
A jaké najdete u výdejníků funkce? Kromě chlazení zvládnou vodu také ohřát. Téměř instantně si proto můžete dopřát i teplé nápoje. Pro rodiny s dětmi je u většiny modelů na trhu nainstalována pojistka proti vařící vodě. Mimo bezpečnosti a hygieny se výrobci dnes soustředí i na design. K dispozici jsou tak i stylové stolní provedení. Ty jsou navíc vysoce ergonomické a své místo si najdou téměř kdekoli.