christmas-2797071_1920

Umělé vánoční stromky a vánoční osvětlení

V našich zemích Koruny české je strojení stromečku sice krátká tradice, za to se ujala velmi rychle. Poprvé jej o Vánocích roku 1812 u sebe dma postavil a nazdobil známý režisér a ředitel Stavovského divadla v Praze jménem Jan Karl Liebich, Vánoční stromeček tedy stál v libeňském zámečku Šilboch jako vánoční překvapení pro jeho přátele, a také proto, že českému stavovskému lidu chtěl on sám předvést, jak vypadá onen Tannenbaum, tedy vánoční stromek, který k nám dorazil z Německa. Tento krásný zvyk se začal mnohem více prosazovat až ve 40. letech v 19. století, a to především v bohatých rodinách pražských měšťanů. První svíčky na vánočním stromku se pak v Čechách rozsvítily roku 1860. Šlo tak vlastně o předchůdce toho, čemu dnes říkáme LED vánoční osvětlení.

Inspirace pro vánoční výzdobu

Každý z nás by chtěl mít Vánoce v klidu, v pospolitosti, plné setkání s nejbližší rodinou a přáteli. Mnoho inspirace pro vánoční výzdobu najdeme v mnohých časopisech i v ulicích. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv vánoční výzdobu, dejte prostor své fantazii. Krásnou vánoční atmosféru si vytvoříme sami vlastní povznesenou náladou a ona dekorace a vánoční výzdoba je pomyslnou třešničkou na dortu. Výzdobu můžeme samozřejmě hotovou nakoupit, zajímavé kousky ale můžeme i sami vytvořit. O to bude naše výzdoba originálnější. Jde jen o to najít tu správnou inspiraci právě pro nás.

Vánoční výzdoba

Adventní věnce klademe na stůl o první adventní neděli, LED vánoční osvětlení venkovní i vnitřní máme v té době už asi všichni venku i doma. Adventní kalendáře jsou k dostání v různých podobách nejpozději v prosinci. K dispozici jsou verze pro dospělé i pro děti a jsou naplněné chutnými čokoládami v počtu 24 kusů. Když vyloupnete 1. prosince čokoládové okénko, vánoce jsou na dosah. Napětí u dětí roste. Hned 4. prosince se stříhají vánoční Barborky na svátek sv. Barbory. Nařežou se větvičky třešně, višně nebo zlatého deště a vloží do vody do vázy. Traduje se, že které ženě větvičky vykvetou na Štědrý večer, ta se zaručeně do roka vdá. Den ba to chodí sv. Mikuláš. Celý advent provází pečení vánočního cukroví a na Štědrý den přichází na řadu zdobení vánočního stromku, na kterém nesmí chybět vánoční osvětlení. Ať už si koupíme stromek živý nebo umělý v podobě nestárnoucího společníka, LED osvětlení mu dodá to pravé vánoční kouzlo.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář