sleeping-217110

Kvalitní matrace nám zajistí dobré spaní

Trh nabízí velké množství matrací – je těžké se v nabídce orientovat. Můžete si objednat klasické pružinové matrace, latexové, pěnové, polyuretanové, memory matrace (vynikající ortopedické vlastnosti) a taštičkové matrace. Matrace by nám měla sloužit minimálně deset let a několik minutového zkušební ležení v prodejně je pro výběr tohoto výrobku nedostačující. Naštěstí existují vhodné rady, které vám výběr matrace usnadní. Při výběru matrace se v první řadě zajímáme o její tvrdost, neboť každý z nás preferuje jiný druh pohodlí. Dalším důležitým prvkem je nosnost a použitý materiál. Cena se pochopitelně liší právě od použitého druhu materiálu.

Které matrace jsou nejlepší?

Nejlepší matrace neexistuje, neboť každý druh splňuje jiné požadavky. Jiný druh matrace vyhovuje alergikům, někdo preferuje měkkou postel, někdo jiný tvrdou. Spíte raději na břiše, zádech na boku? Nadměrně se potíte? Jaké požadavky máte na kvalitu? To vše je rozhodující při výběru matrace. Ideálně požádejte prodejce, aby ověřil, zda je vaše páteř během ležení v přirozené poloze. Pokud ano – neváhejte s nákupem. Kde matrace zakoupit? Všude tam, kde nabízejí poradenství a kde si různé druhy matrací můžete vyzkoušet.

Je vhodné kupovat pro pár jednu matraci v celku?

To rozhodně nedoporučujeme. Jiný druh matrace bude vyhovovat vám a jiná vašemu partnerovi. Někdo rád spí v chladném prostředí, někdo se hodně potí, jiný zase rád spí na měkkém. Při koupi dvou matrací je nutné zvolit stejnou výšku. Oceníte u dvou matrací lepší manipulaci a flexibilitu (dvě matrace je například možné polohovat nezávisle na polohovatelných roštech). Délka postele by měla přesahovat výšku postavy minimálně o 25 cm, ideální šířka lůžka je 90 cm, pro dvoj-lůžko minimálně 160 cm. Velikost matrace musí odpovídat vnitřním rozměrům postele. Výška postele by měla být i s matrací 45 až 55 cm. Při vysokých matracích je třeba zohlednit velikost prostěradla, protože ne všechny prostěradla jsou vyráběny pro vysoké matrace.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář