baby-boy-3368017_1280

Jak vytvořit z dětského pokoje studentský

Většina rodičů zařizuje dětský pokoj s nadšením a velkou péčí s tím, že nějakou dobu vydrží. Jenže čas letí jak bláznivý a ani se nenadáme a máme ze školáčka studenta. Nároky na vybavení pokoje se tak změní a opět máme před sebou nelehký úkol. Jestliže je to i váš případ a vaše dítě právě vstoupilo do puberty, pak se nechte inspirovat dnešním článkem. Rozhodně nebude stačit opatřit starý nábytek novým nátěrem a koupit nový psací stůl a kancelářskou židli. Vybavit pokoj pro studenta vyžaduje kompletní změnu.

Vyměňte nábytek 

Je docela logické, že dospívající dítě nebude chtít typicky dětský pokojíček. Jestliže jste nezvolili univerzální nábytek, který roste s dětmi, pak je načase zbavit se dětského nábytku. Myslíme tím kompletně – pokud je nábytek příliš dětinský, prodejte ho anebo darujte. Postel, skříně, psací stůl.  Máme na mysli takové ty typicky dětské barevné nábytkové sestavy.

Mimo výměny nábytku zvažte i výměnu koberce. Zvlášť jedná-li se opět o typicky dětský koberec s dopravním hřištěm, medvídky, sluníčky apod. Při nákupu nové podlahové krytiny dejte přednost praktičnosti. Úklid a pravidelné luxování určitě není to, co teenagery baví. Důležitý je také design. Raději než koberec zvolte umývatelnou podlahu: vinyl, korek, dřevo a koberec pouze kusový, který lze i prát.

Kvalita a praktičnost

Nemusíte se prásknout přes kapsu a kupovat hned prvotřídní designové kousky. Ale myslete na to, že by měl nábytek vydržet několik let, do dospělosti. Ideální je nábytek jednodušší, jednobarevný v kombinaci se dřevem, které nestárne. Během několika let budete patrně měnit dekorace, tapety, textilie, ale nábytek je nejdražší a nejnáročnější vybavení, které se nevyplácí podcenit.

Pamatujte hned i na nový pracovní stůl, který by měl být prostorný, a také na dostatek úložného prostoru pro studijní věci. Klíčová je i židle k počítači. Rozhodně její výběr nepodceňujte, zvlášť sedí-li vaše dítě u počítače či pracovního stolu dlouhé hodiny.

Postel 

Postel vybírejte stejně, jako byste ji vybírali pro sebe. Měla by být prostorná, pohodlná s kvalitním roštem a matrací. Myslete také na to, že nastane období, kdy sem tam u vás někdo přespí. Tudíž postel volte i podle věku vašeho dítěte. Někdy se vyplatí investice do 120 až 140 cm široké postele, případně postel s možností rozšíření o další spací plochu. Teď vám to možná přijde legrační, ale abyste za tři roky nešli kupovat novou postel.

Pohovka pro kámoše 

Ať už máte doma dospívající dceru nebo syna, občas přijdou na návštěvu jejich přátelé. Když jim bylo 6 let, možná stačilo dát pod zadeček deku či polštářek. Vy byste určitě své hosty také neusazovali na zem, tudíž myslete i na další nábytek, kde si mohou přátelé vašich dětí sednout.

Zařizujte s dítětem 

O vybavení pokoje pro studenta nerozhodujte jako rodiče sami, ale přizvěte ho k plánování a výběru barev, podlahové krytiny i nábytku. Vaším úkolem je samozřejmě usměrnit jeho požadavky, nebudou-li totožné s vaší představou, ale rozhodně nerozhodujte o všem sami. V pokoji se musí cítit dobře především dítě.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář