2514-1111136092

Jak vybírat koberec

Chystáte se vybírat nové koberce a přemýšlíte čemu všemu při výběru věnovat pozornost? Koberec je věc, která padne do oka každému, kdo vstoupí do místnosti. Zpříjemňuje chození po místnosti, vytváří tepelný komfort a vytváří příjemné místo pro hraní dětí.

Koberec v interiéru plní hned několik funkcí. Izoluje podlahu od chladného povrchu a vytváří pocit komfortu a pohodlí, dokáže také tlumit zvuky z okolních bytů. Koberce se hodí téměř do všech místností v domě, nebo bytě. V dětském pokoji tvoří příjemný prostor pro hraní, v obývacím pokoji pohodlnou podlahu pro chození a na chodbě prostředí útulnosti. V případě, že rodiče zařizují dětský pokojíček, bude jistě jednou z věcí, kterou budou vybírat koberec.

Budoucí maminky se na zařizování dětského pokojíčku velmi těší a výběrem těchto věcí dokáží strávit velké množství času. Na co se tedy při výběru koberce do dětského pokoje zaměřit? Zaprvé je potřeba si uvědomit, že koberec není doplněk, ale součást celého konceptu pokoje. U dětského pokojíčku je vhodné koberec vybírat podle zvoleného nábytku a jeho barevného ladění. I sebekrásnější pokojíček můžete degradovat výběrem nevhodně barevného koberce. Koberec může svým vzhledem prosvětlit celý pokoj, nebo naopak utlumit nepříjemné světlo. Dětské koberce musí být vyrobeny z příjemného materiálu, na kterém si budou děti rády hrát. Nechte si proto poradit od prodejce. Na webu www.vopi.cz/kusove-koberce-moderni/ najdete velkou nabídku koberců pro děti i pro jiné použití. Kusové koberce mohou v dětském pokoji plnit například místo hracího koutku. Velký význam u výběru koberce hraje i délka vlasu. Pro děti jsou příjemné koberce s dlouhým vlasem, protože jsou měkké a pro děti na hraní velmi příjemné. Jestliže ale doma máte nějakého chlupatého domácího mazlíčka, doporučuje se kvůli údržbě používat pouze koberce s velmi krátkým vlasem.

1 komentář: „Jak vybírat koberec

Napsat komentář