holiday-house-177401_1280

3 tipy z čeho postavit dům

V dnešní době jsou již kvalitní zdící materiály s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi, navíc se s nimi i o mnoho lépe manipuluje.

Nejpoužívanějšími systémy pro stavbu domu je Porotherm či Ytong, jsou to betonové tvárnice, lehčené liapor betony. Často se dnes používá také dřevo, ve formě montovaných dřevostaveb.

  1. tip: pórobeton, známý také pod názvem Ytong. Jde v podstatě o lehčený beton, právě díky lehkosti se využívá i pro rekonstrukce podkroví, nebo i jiných míst, kde není žádoucí velká tíha. Pórobeton má také velice dobré akustické vlastnosti a není hořlavý. Další výhodou je výborná izolace a přesnost stavění.
  2. tip: lehký keramický beton, jedná se o lehké keramické kamenivo, které je vyrobeno výpalem přírodních granulovaných jílů. Podle norem jde ale o beton, jeho objemová hmotnost je menší než 2000 kg/m3. V porovnání z betonem má výrazně nižší hmotnost, což v některých případech umožní realizaci staveb, které by z klasického betonu byly neproveditelné.
  3.  tip: montované dřevostavby. Tyto stavby vznikají ze sendvičových panelů. Výstavba je velice rychlá, hrubá stavba trvá jen pár dní a díky tomu se na základovou desku mohou montovat celé stěny nebo sendviče. Konstrukce se skládá z několika vrstev, aby mohl být dům označen jako dřevostavba, musí mít konstrukci ze dřeva nebo z prvků na bázi dřeva. Lidé dřevostavby volí čím dál častěji, ať už k vůli rychlé výstavbě, tak i vůči úspoře energií.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/stavbacz.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář